Avatud uste päev Adavere päevakeskuses

Homme, 18. aprillil on huvilised oodatud tutvuma  Adaveres asuva Põltsamaa valla päevakeskusega.

Päevakeskuse juhataja Heiki Rosina sõnul  kohtus ta hiljuti Põltsamaa eakateühenduse „Kuldne iga“ esindajatega, kes selleks soovi avaldasid. Põltsamaa ekslinnapea Jaan Aiaots organiseeris eakateühenduse rahvale bussi ja homme sõidetaksegi Adaverre.  

Avatud uste päeval  saab tutvuda päevakeskuse  pansioniteenusega. Nimelt pakutakse seal eakatele kohapeal elamise võimalust koos abistava teenusega. Esimene klient asus toetatud teenusele juba möödunud aasta novembris. Paar vahepeal keskuses elanud inimest on praeguseks koju naasnud. Eakad saavad keskuses elada samamoodi nagu koduski, ainult neid abistatakse mõne toimingu juures. Päevakeskus on mõeldud eelkõige neile eakatele, kes oma kodus üksinda hakkama ei saa, kuid keskuses siiski endaga toime tulevad. Möödunud nädalal viibis seal näiteks ajutiselt üks klient, kelle tütar pidi nädalaks ära sõitma. Sobib ka selline variant, et inimene elab keskuses vaid talvel, suvel saab aga oma kodus hakkama.

Leping toetatud teenuse kasutamiseks sõlmitakse vastavalt kliendi soovile ja võimalustele. Praegu on Adaveres asuvas päevakeskuses kolm eakat.

Heiki Rosina sõnul on päevakeskus vahevormiks oma kodus elamise ja hooldekodu vahel. Süüa pakutakse kolm korda päevas, pestakse teenusel olevate inimeste pesu, koristatakse ära üldruumid. Ainult ravimid tuleb inimestel endil osta, teised teenused on lepingulised. Olemas on voodipesu, mööbel ja muu eluks tarvilik.  

Põltsamaa valla päevakeskuses pakutakse ka erihoolekandeteenust ja homme on võimalus ka nende teenustega tutvuda. Ka erihoolekandeteenust osutatakse päevahoiuteenusena, välja arvatud tänavusest aastast lisandunud igapäevaelu toetamise teenus päeva- ja ööpäevahoiuga. Sellise teenuse osutamiseks on Adaveres  olemas kolm kohta. Erihoolekande päevahoiuteenusel on hetkel neli klienti, sinna suunab inimesed vajadusel Jõgevamaa juhtumikorraldaja.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus