Avatud talude päeval osaleb üle 300 talu

Viies üle-eestiline avatud talude päev toimub juba 21. juulil ning oma osalemisest on teada andnud 302 talu. Eelmisel aastal osales avatud talude päeval 296 talu.


Kõige rohkem talusid on sel aastal avatud Harjumaal, lisaks on rohkearvuliselt esindatud ka Pärnu- ja Saaremaa. Üle poole taludest ootab külalisi ka juba 20. juulil, kuid kõik talud on avatud pühapäeval, 21. juulil.

Juulikuust alates on võimalik mitmelt poolt leida avatud talude päeva paberkaarte, kus on ära toodud, mis talud avatud on, millistel päevadel nad uksed avavad ning millega tegelevad. Kaarte leiab Alexela ja Circle K tanklatest ning Selveritest üle Eesti, samuti Elroni rongidest. Lisaks võib neid küsida turismiinfopunktidest ja Maaeluministeeriumi valvelauast. Samuti on avatud talude päeva telk esindatud laulupeol Eesti toidu alal, kust kõik soovijad paberkaardi saavad.

Lisaks paberkaartidele on avatud talud esindatud ka kahes mobiiliäpis. Avatud talude päev teeb koostööd nii Navicupiga, kes on sel aastal arendanud laulu- ja tantsupeo ametliku äpi, ning Ajujahi võistlusel osalenud rakendusega GoInvite, kuhu talud saavad oma programme ja üritusi sisestada.

Jõgevamaalt osaleb üheksa talu. Põltsamaa vallas avavad uksed Meemeistrid ja Loopre-Lepiku ratsatalu. Jõgeva vallas ootavad külalisi Lillemäe talu, Metsapiiga talu, Marimarta, Loov Energia Keraamikahoov. Mustvee vallas avavad uksed Kääpa OTT, Sumila mesila ja pereaiand Elulõng.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus