Avasta muuseume mängides

Sügisese koolivaheaja eel, alates sellest laupäevast on kõik pered koos lastega oodatud festivalile „Avatud mänguväljad”. Selle raames ootavad erineva suunitlusega muuseumid Eesti eri paigust, et avada ühise peateema kaudu oma näitusi. Jõgevamaal on selleks kohaks Palamuse O. Lutsu kihelkonnakoolimuuseum.


Selleaastane teema „Ajahäkkerid“ ühendab endas Eesti rahvajutu teema-aasta, kui ka digikultuuriajastu. Ajahäkkerid on mängu korraldajate mõistes need, kes näevad asjade taga lugu, olgu see juhtunud mõnikümmend aastat tagasi või keskajal.
Muuseumites on tänavuse teema jaoks loodud mängujuhised ja nutimängud, mis aitavad külastuse eriliseks ja meeldejäävaks muuta.
Festivali ajal on muuseumides kasutusel mängulised juhendid, mis aitavad külastuse eriliseks muuta. Kõige uudishimulikumatel on võimalik avardada oma mänguvälja veel teise linnagi.
Kõigis festivalil osalevates muuseumides on võimalik kaasa mängida ka Lasteekraani otsimismängus. Leida tuleb mänguväljalt multikate tegelased, teha neist pilt ja saata lasteekraan.ee lehe kaudu. Kõik saadetud pildid saab leida Lasteekraani veebilehelt ja osavõtjaid ootavad auhinnad.
ULVI TAMM

blog comments powered by Disqus