Avalik pöördumine

Meie, sihtasutuse Mustvee Tervis statsionaarsel ravil viibijad, võtsime nõuks rääkida tõsisest murest. Levib kuuldus, et selle sihtasutuse taastusravi osas toimuvad muudatused. Keegi midagi täpsemalt ei tea. Miks toimub see kõik nii ootamatult? Sellest oleks tulnud rääkida juba ammu. Meie vananevas ühiskonnas on väga vaja sellist terviseasutust.

Tulime noorte spetsialistidena tööle Jõgevamaale. Nüüd oleme pensionärid oma tõsiste haigustega ja vajame terviseteenuseid (mudaravi, vannid, savisoojendus, massaaž, ravikehakultuur jm). Kuid nüüd selgub, et tahetakse lõpetada nende teenuste pakkumine sihtasutuses Mustvee Tervis.

Oleme mitmeid kordi olnud Mustvee Tervises statsionaarsel taastusravil. Alati oleme öelnud tänusõnu siinsetele töötajatele. Hoolivus, sallivus, naeratus näol, hea ravi, puhtad ruumid, maitsvad toidud – seda kõike oleme ravil viibides kogenud. Lisaks heale ravile on siin oldud aeg tõeline puhkus!

Oleme veendunud, et meie uus sotsiaalminister Helmen Kütt mõistab meid sotsiaaltöötajale omase südamesoojusega. Loodame, et sihtasutuse Mustvee Tervis ambulatoorne ja statsionaarne taastusravi jätkub endiselt haigekassalt eraldatud rahaga. Patsiente jätkub nii Jõgevale kui ka üle Eesti raviasutustesse. Kõikjal on järjekorrad.

Ärge kiirustage sihtasutuse Mustvee Tervis raviasutuse rahastamise lõpetamisega (ambulatoorne ja statsionaarne taastusravi)!

Ka perearstid vajavad aega, et otsustada oma piirkonna rahvale haigekaasa poolt ette nähtud ambulatoorset ravi. Perearstikabinetist kaugel elav inimene ei jõua oma viletsa tervise ja haigete jalgadega kodunt väljagi. Siin aitab ainult statsionaarne ravi!

Sihtasutuses Mustvee Tervis taastusravil viibijad

Järgnevad 32 inimese allkirjad

blog comments powered by Disqus