Automatk kutsub Vooremaale seiklema

Kolmapäevast avanes portaalis „Ole Eestis“ virtuaalne teejuht, mis pakub kodumaal puhata soovivatele peredele, armunud paaridele ja sõpruskondadele välja igas maakonnas kolm eri pikkusega automatka marsruuti. Jõgevamaal soovitatakse muu hulgas otsida üles 19 sillaga Eestimaa Veneetsia, külastada paika, kus Rootsi kuningas pool aastat oma riiki valitses, liikuda Kalevipoja legendide jälgedes ning nautida Endla raba loodust.


Automatkad on valminud Eesti suurima kütusefirma Olerexi eesvedamisel koostöös kohalike turismiinimestega – Jõgeva maakonnas oli abiks Jõgevamaa arendus- ja ettevõtluskeskus. Igas maakonnas on planeeritud kolm teekonda, mille vahel reisiseltskond saab valida.
Esimene neist on läbitav umbes poole päevaga, teine ühe päevaga ning kolmas paari päevaga. Tegu on hinnanguga, sest kohas, kus üks pere veedab veerand tundi, võib teine leida väärtuslikku avastamist mitmeks tunniks. Automatkade trajektooridele pandi üle Eesti ühtekokku ligi 200 paika, teiste seas looduskauneid kohti, matkaradu, ujumiskohti, arhitektuuripärleid, heas mõttes kiiksuga külakohti ja legendide sünnipaiku.
„Meie soov on anda inspiratsiooni ja tutvustada põnevaid kohti,“ selgitas kampaania käivitaja, Olerexi tegevjuht Piret Miller.
„Automatkadesse tuleb suhtuda loominguliselt – võib liikuda soovitatud trajektooril, noppida endale meelepäraseid punkte või kombineerida mitut maakonda, peaasi, et reisiseltskonnal oleks lõbus ja inimesed kogeksid emotsioone, mida tavaliselt pakub reis mõnda teise kultuuri- või loodusruumi,“ rääkis Miller. „Isegi lähem kodukant võib pakkuda üllatusi. Meie matkad annavad kasulikke vihjeid, aga vastu palume reisijatelt, et nad suhtuksid külastatavatesse paikadesse ja kohalikesse inimestesse hoolivalt.“

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus