Autod kihutasid jäärajal võidu

Vaatamata üsna külmale ilmale oli kihutamist tulnud jälgima üsna palju pealtvaatajaid. Nii osalejatel kui kaasaelajatel oli ees üsna pikk päev, sest autod lasti rajale kahekaupa.

Ühe peakorraldaja Hillar Kalami sõnul plaaniti algul küll korraga võistlustulle lasta kolm masinat, kuid see oleks nõrgematele sõitjatele 0,9 kilomeetri pikkusel ringil ohtlik olnud.

Agarad osalejad võidusõidul olid noored, keda oli kohale tulnud kümme. Poiste huvi oli ka igati põhjendatud ? jäärajal saavad nad oma sõiduoskust näidata, tänaval paraku mitte. Noorimad kihutajad sõitsid ettevaatuse mõttes siiski koos täiskasvanust kaassõitjaga.

Kõige tihedam oli rebimine just poiste hulgas, kus esikoht selgitati sajandiksekunditega. Esikoht selles võistlusklassis läks Kolga-Jaani noormehele Ivar Laansalule. Tubli teise koha sai Põltsamaa poiss Sten Oja. Noorimad autojuhid olid 11 ja 12 aastat vanad.

Väikesed äpardused jäeti karistamata, näiteks sai kogemata kolme ringi asemel kaks sõitnud väike autohuviline teise võimaluse.

Tagasillaveoliste tänavasõiduautode klassis tuli võit Põltsamaale Rainer Kensile, teiseks tuli sama klubi mees Kaido Soolepp. Selles võistlusklassis katsus rammu kümme meest.

Osalejatevaesemaks jäi tagasillaveoga tänavasõiduautode võistlusklass, kus oli parim Kolga- Jaani mees Märt Laansalu, teise koha võitles välja Lauri Oja Põltsamaalt.

Pärast ametliku võistluse lõppu said soovijad jäärajal, mis rajatud vesisele heinamaale, lihtsalt kihutada ja oma võimeid katsetada.

Hillar Kalam hindas võistlust esimese võidukihutamise kohta igati kordaläinuks. «Tavaliselt on meil võistlemas isegi kuus võistlusklassi, kuid otsustasime esimese võistluse väiksemalt korraldada, vaadata kuidas läheb,» rääkis Kalam.

Tavaliselt sõidavad jäärajal lisaks eelpoolnimetatud võistlusklassidele veel naised, neliveolised autod ja piigid. «Võistlusetappe korraldame nii palju kui jaksame ja külma ilma on, eelmisel aastal oli neli võidukihutamist, loodetavasti ka tänavu,» rääkis Kalam Põltsamaa Autospordiklubi tänavustest plaanidest.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus