Ausat piima ostes saab väärtustada Eesti põllumajandust

Jõgeva Coop ehk endise nimega majandusühistu kauplustes on alates möödunud nädala lõpust müügil Aus piim, mille iga müüdud liitri pealt makstakse põllumeestele täiendavalt kümme senti, et Eesti tootjatel ei tuleks piima müüa alla omahinna.

Praegu on piima kilohind farmerile ligikaudu 21 eurosenti,  mis on alla selle tootmise omahinna. Kui aga sellele lisandub kümme senti, on tootja olukord loomulikult märksa parem.  Siiani on piimaliitri hind poodides 40 -50 senti, tetrapakis Aus piim maksab 79 senti. Toodet müüakse või hakatakse peagi müüma kõikides Konsumites, Maksimarketites  ning A ja O kauplustes.

“Esimesed tetrapakid Ausa piimaga tulid meie kauplustesse müügile 18. märtsil. Praegu on uut toodet kõige rohkem ostetud Jõgeva Konsumist.  Usun, et inimesed hakkavad Ausa piimaga harjuma, ja kellel rahakott vähegi võimaldab, teeb ostu, et toetada Eesti põllumeest,” ütles Coop Jõgeva kaubandusjuht Endla Raud.

“Ausa piima turuletulek on märguanne, et seni on põllumees pidanud tootma piima alla omahinna. Alla 69 sendi on subsideeritud hind. Mõistagi ei saa kedagi sundida Ausat piima ostma, kuid oleme väga tänulikud neile, kes seda teevad,” ütles Jõgevamaa Põllumajandustootjate Liidu  juht Raul Soodla.

“Ausat piima toodab põllumeestele  sõnapidaja lepingupartner AS Farmi Piimatööstus, kuhu jõuab Jõgevamaalt ja teistest piirkondadest pärit piim Jõgevamaa Põllumajandustootjate Liidu vahendusel,” lisas ta.

“Kuivõrd Ausa piima müügiletulek põllumehe majanduslikku olukorda parandab, sõltub sellest, kui palju seda müüakse. Aktsiooni esimene eesmärk on aga tähelepanu tõmbamine  piima tootjate kui ka töötlejate probleemidele,” ütles Palamuse vallas asuva Tarto talu peremees Margus Kull.

Kampaania taga on 75 EPIKO piimafarmi, Farmi piimatööstus ja Eesti kapitalile kuuluv Coop kauplustekett.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus