Aur enamasti vilele?

See, mis Jõgeva linnajuhtide seltskonnas viimasel ajal toimub, tekitab tavakodaniku peas ikka tõesti segadust ja põhjustab ka meelehärmi.

Juba tõmmatakse tülisse ja tembeldatakse süüdlasteks lehetegijadki: toimetusse on tulnud linnaelanikke, kes üritavad meile selgeks teha, et võtke ometi midagi ette ja ohjeldage seda võimuvahetustralli.

Ausõna, meie pole kedagi ässitanud ega suuda ka takistada, praegu on, nagu on. Ja loodame, et pärast neljapäevast vaatust tuleb “linnateatris” pikem vaheaeg.

Sest tõepoolest, kuidas saab sel moel igapäevatööd teha, kui kogu aeg süüdlasi otsima peab. Nii kulub ju kogu aur vilele. Aga kohalike omavalitsuste volikogude valimisteni on veel päris palju aega.

Ühe koolijütsi ema rääkis hiljuti, kuidas ta oma lapse koduste ülesannete lahendamist jälgis. MSN oli ju arvutis pidevalt lahti ja vaevu sai teismeline ülesandesse süveneda, kui keegi talle seal midagi hõikas. “Tšau, mis teed” või umbes nii. No kuidas saabki sellises keskkonnas millelegi pühenduda, midagi tarka ära teha! Ega ei saagi, ja lõpuks on pea pulki täis ja väsimus kallal. Pole see täiskasvanutega teistmoodi ühti. Kui kuude kaupa jagelda, siis head nahka tööst ei tule. 

26. jaanuar 2013

blog comments powered by Disqus