Augusti lõpp toob Kuremaale maineka triatloni

22. augustil toimub Kuremaal Triathlon Estonia, mis toob Jõgevamaale sportlasi lähedalt ja kaugelt. Nii rahvusvahelist sporti pole Kuremaal ammu nähtud.


„Triatlon on Eesti rahvaspordi hulgas kasvav ala. Raivo E. Tamm ja Tanel Padar on head tööd teinud,“ nentis üks korraldajatest, Raul Soodla, lisades, et vastupidavusspordialana on tegemist üsna ohutu ettevõtmisena. Liiatigi võimaldab see ennast mitmel alal nii vaimselt kui ka füüsiliselt proovile panna.

Unistus triatlonist ammu

Klubisse TriSmile kuuluv Raul Soodla ütles, et triatloni Kuremaale toomist on ammu kaalutud. „Idee oli aastaid, nüüd saime kontakti Triathlon Estonia korraldaja Urmas Paejärvega. Kuna ta on varem pakkunud Vooremaa poolmaratonil ja Saare jooksul ajavõtuteenust, siis saime temaga kokku. Tegelikult tahtsin uurida hoopis Kuremaa jooksu ajavõtu kohta, kuid leidsime triatloni puhul ühise keele,“ meenutas Soodla. Siiani on Triathlon Estonia toimunud Keilas, läinud aastal Saadjärve ääres ning nüüd saab see teoks Kuremaal.

„Esimene start on kell 8 hommikul ja finiš suletakse kell 23. Päevas antakse üheksa starti. On täispikk, poolpikk, olümpiadistants ja sprint. Lisaks võistkondlik start ja iga ala eraldi. Toimub jooksu-, ujumis- ja rattavõistlus. Ka lastele tuleb palju võistlusi,“ rääkis Soodla. Praeguseks on end kirja pannud võistlejaid Iisraelist, Lätist, Soomest ja Venemaalt. „Arvasime, et kokku võiks tulla ligi 1000 sportlast,“ arvas Soodla. Ja üks on kindel: konkurents tuleb joone peal tihe.

„Tean, et Jõgeval on seltskond, kes salamisi triatloni proovib. See on hea võimalus end kodumaakonnas proovile panna. Tasub juba harjutama hakata. Ja kui keegi ütleb, et tahaks, aga ei oska, siis ma saan aidata,“ julgustas Soodla.

Alustada võib kohe

Kes päris joonele end siiski panna ei julge, saab aidata vabatahtlikuna. „Vabatahtlikke on kindlasti vaja, eelkõige liiklusreguleerijaid. Sel päeval peab arvestama suurema liikluskoormuse ja -piirangutega,“ pani Soodla juba sõidukijuhtidele südamele.

Triathlon Estonia korraldaja Urmas Paejärv nentis, et ideaalset triatlonikohta on Eestis raske leida. „Kus oleks asfaldiplats vee ääres, vähese liiklusega, sileda kattega ja mitte väga mägine 45 km rattaring, eraldi jooksurada mõnel järveäärsel kergliiklusteel ning kohapealne taristu: elekter, pesemine, söömine, ruum, kus koosolekuid pidada ja võistlejaid vastu võtta. Loodame Kuremaalt positiivset tagasisidet ja pärast võistlust oleme taaskord targemad kui täna,“ sõnas Paejärv.

Ka tema pani südamele, et triatloniga võib alustada nüüd ja kohe. „Spordiga võib alati alustada täpselt sellisel hetkel, kui peas on otsus sündinud ning mida varem, seda parem. Alustamiseks hinda oma sportlikku vormi, tervislikku seisundit ja eesmärki, kuhu tahaksid jõuda. Neil, kes ülekaalulisena alustavad ja kelle varasem sportlik taust on tagasihoidlik, ei soovita rohkemat kui mõne sprindidistantsi läbimine suve lõpuks. Kui seni on harrastatud vähemalt üle päeva poolteist tundi pallimängu või rahvatantsu, jõuab ka täispikaks distantsiks treenima hakata ning korraliku keskmise harrastaja tulemusega lõpetada,“ julgustas Paejärv.

KERTTU-KADI VANAMB

 

TRIATHLON ESTONIA KUREMAAL

Individuaalne täispikk triatlon (3,8 km ujumist, 180 km rattasõitu, 42,2 km jooksmist)

Individuaalne poolpikk triatlon (1,9 km, 90 km, 21,1 km)

Olümpiadistants (1,5 km, 40 km, 10 km)

Sprint (0,75 km, 20 km, 5 km)

Võistkondlik täispikk triatlon (3,8 km, 180 km, 42,2 km)

Võistkondlik poolpikk triatlon (1,9 km, 90 km, 21,1 km)

Registreeruda saab triathlonestonia.ee.

blog comments powered by Disqus