Ateljees toimuvad kesksuvekontserdid

Homme õhtul saab Jõgeval Ateljee välikohvikus teoks kesksuvekontert, millel astub üles Taavi Peterson kavaga “Leia mu laulus Lennon”. Tasuta kontserdile on oodatud kõik huvilised.


Tartust pärit Taavi Peterson sai laiemale avalikkusele tuntuks 2007. aastal, mil ta jõudis menusaate “Eesti otsib superstaari” finaali. Viimasel ajal laulab ta ja mängib kitarri ansamblis Üdi.

Nagu kava pealkirigi ütleb, esitab noor artist Jõgeva kontserdil põhiliselt legendaarse biitli John Lennoni loodud laule. Peterson saadab end kaheteistkeelelisel kitarril, mis on avarama kõlaga kui tavaline kuuekeeleline kitarr. Publik saab muusikat nautida välikohviku laudade taga istudes ja soovi korral ka kohvi juues.

Kesksuvekontserdi projektijuht, Jõgeva kultuurikeskuse juhataja Ainar Ojasaar ütles, et selliste kontsertide idee käis mõni aeg tagasi välja toonane Jõgeva linnavolikogu esimees ja praegune aseesimees Margus Kask. Algselt pidi aga sündmus toimuma päris kesklinnas, purskkaevuga pargis.

“Mõte tundus hea, võtsin sellest kinni ja kirjutasin kultuurkapitalile rahataotluse,” ütles Ainar Ojasaar.

Projekti kirjutamisest möödunud aja jooksul jõudis aga kesklinna pargis üht-teist muutuda: sealt võeti maha hulk suuri puid ja asendati need väiksematega.

“Praegu ei anna park minu meelest pargi mõõtu välja ja murule püstitatud lauatenniselaud viitab ka rohkem pargi sportlikule kasutusele, seepärast pidasime paremaks asjad natuke ümber mängida ning teha purskkaevukontserdi asemel välikohvikukontserdi,” ütles Ainar Ojasaar. “Ka kesklinna parki oli tegelikult plaanis lauad-toolid tuua, et inimesed saaksid muusikat kuulata improviseeritud kohvikukeskkonnas. Pargi tänaval Ateljee kohvikus on aga mõnus välikohvik juba olemas. Miks siis mitte seda kasutada.”

Kahe nädala pärast, 22. juulil on tulemas veel teinegi kesksuvekontsert. Seegi toimub Ateljee välikohvikus ning sellel astub üles Trio Senjo (Svetlana Jefimova, Deniss Kotsarenko ja Nikolai Ždanov) Narvast, kes esitab vene romansse. Homne kontsert algab kell seitse õhtul, 22. juuli kontsert kell kuus õhtul.

Kesksuvekontsertide korraldamisel teevad kultuurkeskus ja kohvik Ateljee sõbralikult koostööd: kultuurikeskuse poolt on esinejad ja võimendus, kohvik võtab enda peale muusikute võõrustamise ja tänamise. Kui tänavused kontserdid menukaks kujunevad, korraldab kultuurikeskus tuleval aastal juba pikema suvemuusikasarja.

Jõgeva muusikasõbrad kindlasti märkasid, et tänavu juunis ei toimunud linnas traditsioonilist “Heliseva suveöö” nimelist muusikasündmust. Päris ära see siiski ei jää, vaid toimub tavalisest hilisemal ajal: 17. augustil. Esinema tulevad Marek Sadam ja Tõnu Laikre.

“Juunis oli Jõgeval Eesti Naiste Tantsupidu ja muidki üritusi, seepärast lükkasime “Heliseva suveöö” edasi. Ning kui tavaliselt on selle sündmuse raames toimunud mitu kontserti, siis seekord leidsime, et hoiame nappe inim- ja raharessursse kokku ning teeme ühe ja korraliku,” sõnas Ainar Ojasaar.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus