Assikveres avatakse külamärk

Täna toimub Assikveres 18. külapäev, mis algab atraktiivse külamärgi avamisega. Assikvere Haridusseltsi juhatuse liikme Helgi Vaga sõnul on külamärk paigaldatud  Assikverre Kääpa-Ranna ja Pala-Assikvere teede ristumiskohta bussipeatuse kõrval.

„2015. aasta piirkonna külade kokkutulekul saime Tõnis Türna ettekandest teada, et Assikveres valmistati 1930. aastatel umbes 80 protsenti Eestis kasutusel olnud vitsratastest ja  nende valmistamise oskus on siit alguse saanud. Seoses Eesti Vabariigi juubeliaastaga otsisime ka meie oma külamärki. Idee tekkis seltsi juhatuse koosolekul Andres Menindil ja leidis kohe heakskiidu. Ratas valmis KÜSKi kohaliku omaalgatuse programmi toetusel. Ratta läbimõõduga umbes 1,8 meetrit, millel on ka tammekimmidest katusega varjualus, valmistas kohalik puutöömeister Andrus Särki. Metallosad valmistasid kohalikud meistrid Aivo Kikkas ja Sulev Peramets. Paigaldasid Andres Menind ja Raivo Bunder. Ratas saab märgi EV100. Tulemus on uhke,“ rääkis Vaga.

„Külapäeval etenduv kodaveremurdeline folkloorikava kannab pealkirja „Õma mua, õma miil, õma kiil” ja räägib elust Eestis saja aasta lõikes. Aluseks on Ann Kilk võtnud sündmused Ranna vallas, lavastas meie külateatri lavastaja Ülle Meos,“ lisas ta.

Assikvere külapäeval teeb muusikat pärimusmuusikaansambel Tuustar Jõgevalt, esineb ka Assikvere rahvatantsurühm Leedid.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus