Assikvere harrastusnäitlejad osalevad külateatrite päevadel

19. ja 20. augustil Viljandimaal Suure-Jaani vallas Kuhjaveres peetavatel VII külateatrite päevadel esineb kuusteist harrastustruppi Eesti erinevaist paigust. Kultuurisündmuse patroon on professor Kalju Komissarov.

Esimest korda osalevad Kuhjavere külateatrite päevadel ka Jõgevamaa harrastusnäitlejad, keda esindab Assikvere näitering Juhan Kunderi  näidendiga “Kroonu onu”.

“Tore, et Jõgevamaalt tullakse kohale just paigast, mis tänavu maakonnas aasta külaks kuulutati,” ütles teatripäevade peakorraldaja, Kuhjavere külaseltsi juhatuse liige Urve Mukk.

Kui  varem on näitlejad ja publik  Kuhjaveres ühest talust teise jalutanud, siis tänavu on  ainsaks vabaõhulavaks külamaja terrass.

Teatripäevade repertuaar on mitmekülgne. “Osa truppe on ise näitemängu kirjutanud või mõnele tuntud loole uue näo andnud. Omaloomingut toob lavale Sonda trupp Ida-Virumaalt. Nende näidend on välja kasvanud möödunud aasta kohtu-teemalisest loost.  Nüüd peavad samad tegelased pulmi. Peaaegu alati kohal olnud Sulbi külateater etendab seekord näitemängu “Farmis  on ainult naised”, mille sünniks on andnud inspiratsiooni muusikal “Džässis ainult  tüdrukud”. Samuti on mängukavas oma koht ka klassikutel Lydia Koidulal, Eduard Vildel, Juhan Kunderil,” rääkis Urve Mukk.

Külateatrite päevade patroon professor Kalju Komissarov korraldas juba juuni algul Viljandi Kultuuriakadeemias näiteringide juhendajatele koolituse. Kuhjaveres analüüsib ta aga vahetult pärast iga etendust lavastust, näitlejate tööd, rollide jaotust jne. “Nii reedel kui laupäeval kuulutatakse välja parim meesnäitleja, naisnäitleja ning trupp,” ütles Urve Mukk. “Teist aastat avame taas koogitelgi, kus omaküpsetatud kooke pakuvad perenaised nii Kuhjaverest kui kaugemalt. Simmani vaheajal viiakse aga läbi oksjon, kus müüakse  omavalmistatud meeneid,” rääkis peakorraldaja. Kava kohaselt jõuab külateatrite päevadeks Kuhjaverre ka kultuuriminister Rein Lang.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus