Assikvere folklooripäeval õpitakse savist meisterdamist

Laupäeval peetakse Pala vallas Assikveres folklooripäev, kus õpitakse fimo savist meisterdamist ja elatakse kaasa isetegevuslaste esinemisele. Korraldatakse ka talendijahi konkurss, kus igaüks saab oma loomingulisi andeid tutvustada.

Assikvere folklooripäeval õpitakse Tabivere Gümnaasiumi käsitööõpetaja Ive Eddori juhendamisel fimo savi kasutamist mitmesuguste ehete ja kaunistuste valmistamisel.

“Värvilisest fimo savist saab kokku seada mitmesuguseid mustreid ja teha muudki ilusat ja huvitavat,“ rääkis Ive Eddor, kes korraldanud teemakohaseid kursusi ka Tabivere Gümnaasiumis ja Anna Haava Pala Põhikoolis. “Assikverre ootame savist meisterdamist õppima kõiki asjahuvilisi, nii täiskasvanuid kui ka lapsi,“ ütles folklooripäeva korraldaja Halliku Hariduse Seltsi esimees Mare Nõmm.

Näitleja Linda Olmaru esineb folklooripäeval loenguga, milles käsitleb Kalevipoja künnilugu Kreutzwaldi loomingu teemadel. Kohalikud lapsed etendavad muinasjutu “Kakuke“, mille lavastajaks Marve Juursalu ja tantsuseadjaks Juta Lõhmus.

Assikvere folklooripäev lõpeb konkursiga “Palaküla talendijaht“, kus kõigil on võimalik oma loomingulisi andeid tutvustada.

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus