Ässad Jõgeva Cup: võitis Pärnumaa, Jõgeva linnale seitsmes koht

Esindatud oli kaheksa maakonda, neist Harjumaa kolme võistkonnaga, üks omavalitsus ? Jõgeva linn ? ning kaks kooli: Kammeri kool ja Nõo Reaalgümnaasium.

Mängiti kahes liigas. Teises ehk eakate liigas osalesid võistkonnad, mille liikmete liidetud vanus andis kokku vähemalt 290 eluaastat. Selles liigas osales kaks võistkonda, kummaski, nagu reeglid ette näevad, platsil kolm meest ja kolm naist. Esikoha saavutas Harjumaa esindus ning Jõgeva maakonna haridustöötajate võistkonnal, kus lõid kaasa ka maavalitsuse haridusosakonna juhataja Heiki Sildnik ning Jõgevamaa Spordiliidu Kalju tegevjuht Uno Valdmets, tuli leppida teise kohaga.

Võistlust ei saanud kergelt võtta

Põhiklassis oli võidukas Pärnumaa võistkond, teise koha pälvis eelmise aasta võitja Kammeri kool ning kolmanda koha võitles välja Ida- Virumaa esindus.

Jõgeva linna võistkond, ainus esindus, millel ei olnud kohustust, et kõik kuus võistlejat oleksid haridustöötajad, jäi tänu teise päeva headele mängudele seitsmendale kohale. Jõgeva linna esindas spordiveteranide võistkond.

Parimaks naismängijaks tunnistati Sirli Himma Pärnumaalt ja parimaks meesmängijaks Argo Käpa Võrumaalt.

Võitjaks tulnud Pärnumaa võistkonna liikmed ütlesid, et võrkpallivõistlust ei saanud kergelt võtta: tugevad võistkonnad olid kõik. Samas meeskonnas mänginud Koolispordiliidu president ja Tõstamaa vallavanem Toomas Rõhu ütles, et kõik liikmed on spordiga nii või teisiti seotud, kuid spetsiaalset treeningut võistlusel osalemisel palju ei tehtud.

Toomas Rõhu sõnul on võrkpalliturniir Ässad Cup tore üritus, millel on pikaajalised traditsioonid, üritus kuulub ka koolispordiliidu võistluskalendrisse.

“Põhiliselt korraldame võistlusi küll kooliõpilastele, aga ka õpetajatele, kes õpilastele eluterveid harjumusi edasi annaksid,” ütles Rõhu. Tema sõnul toetab koolispordiliit võistlusi küll rahaliselt, kuid peamine korraldustöö lasub siiski Jõgeva Ühisgümnaasiumil.

Ässad tulevad ka järgmisel aastal Jõgevale

Võistlusturniiri korraldamisele aitab kaasa ka Jõgeva linn. Rõhu kiitis eriti Jõgeva Ühisgümnaasiumi majandusala juhatajat Raul Kulli ja kehalise kasvatuse õpetajat Rainer Võsastet, kes kõik need aastat üritust eest vedanud on.

Ise on Toomas Rõhu kaasa löönud viiel turniiril, sest varem vanus ei lubanud: Ässad Jõgeva Cupist saavad osa võtta naised alates 35. ja mehed 40. eluaastast.

Jõgeva Ühisgümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Rainer Võsaste ütles, et tänavu osalesid turniiril üsna võrdsed võistkonnad. “Võrreldes mõne eelmise aastaga olid heitlused pingelisemad, ühepoolseid mänge oli vähe,” ütles Võsaste.

Koolispordiliidu projektijuht Arvo Toots ütles, et analoogilisi turniire korraldatakse õpetajatele veelgi, nii korv- kui ka võrkpallis. Kui Jõgeval toimuv võrkpalliturniir on mõeldud eakamatele haridustöötajatele, siis teistest turniiridest saavad osa võtta ka nooremad. Korvpalliturniiril on osalenud isegi kuni 30 võistkonda, tihti on võistkonda kaasatud ka kooli direktor.

Tema sõnul on sporditegemine õpetajatel meeldiv võimalus koos olla ja kogemusi vahetada, samuti meeldivalt ja kasulikult aega veeta. Vähetähtis ei ole ka see, et sportlikud õpetajad on eeskujuks ka õpilastele.

Võsaste sõnul oli tagasiside osalejatelt ainult positiivne, see annab lootust, et Ässad Jõgeva Cup tuleb ka järgmisel aastal.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus