AS Jõgeva Ehitus lõpetas möödunud aasta suurema käibega kui kunagi varem

Firmajuht Tiit Saarva põhjendab majanduslikku edu ehitustegevuse üldise elavnemisega, mistõttu ettevõttel on avanenud võimalused ehitada suurema maksumusega objekte, kus ehitise valmimiseks kasutatakse ka rohkesti alltöövõtjate tööd. Konkurentsis püsimiseks on firma tegelenud Tartus kinnisvaraprojektidega. Tänavu plaanitsetakse seda tegevusvaldkonda laiendada ka Jõgevamaale.

“Võrreldes 2005. aastaga on meie firma käive peaaegu kahekordistunud, ” lausus AS Jõgeva Ehitus juhataja Tiit Saarva. Ettevõttele on olnud üheks maksumuselt ja töödemahult suuremaks objektiks Luua Metsanduskooli õppehoone, mille renoveerimise esimene etapp algas möödunud aasta juunis ja lõpeb 31. jaanuaril. Uuendamistööde käigus valmivad kaasaegsed õppeklassid, õpetajate ja töötajate ametikabinetid, remondihall ja pesemisruumid. “Praeguseks oleme valmis ehitanud töökojahoonele lisatiiva ja teinud rekonstrueerimistöid olemasolevates ruumides. Esimesel etapil tegime töid rohkem kui 13 miljoni krooni eest,” märkis Tiit Saarva.

“AS Jõgeva Ehitus on teostanud töid kvaliteetselt ja tähtaegadest kinni pidanud. Me oleme huvitatud koostöö jätkumisest ning loodame, et sama firma osaleb ka riigihankel, mis korraldatakse ehitaja leidmiseks renoveerimistööde teiseks etapiks,” ütles Luua Metsanduskooli Euroopa Liidu struktuurifondide projektijuht Lauri Liivamägi

Arendustegevus algab ka Jõgevamaal

ASi Jõgeva Ehitus üheks tegevusvaldkonnaks on saamas ka kinnisvara arendamine. “Eelmisel aastal ehitasime Tartusse ridaelamuboksidest ja korteritest koosneva maja, mille maksumuseks oli 13 miljonit krooni. Elamispinnale omanike leidmisel oli meil lepingupartneriks firma Arco Vara Tartu büroo AS. Lähiajal plaanitseme alustada arendustegevust ka Jõgevamaal. Esimeseks ettevõtmiseks selles valdkonnas on detailplaneeringu koostamine Jõgeva linnaga piirnevale Jõgeva valla territooriumile, mis paikneb Kruusa tänava ja Tallinna maantee vahel. Pärast detailplaneeringu kehtestamist ja infrastruktuuride väljaehitamist pakume kõnealust maad müüa kruntideks. Kui huvi endale uue kodu rajamise vastu suureneb, hakkame ehk tulevikus ka Jõgeva piirkonda elamuid ehitama, ” rääkis Saarva.

“Viimase paari aastaga on ehitustegevus elavnenud ja Jõgevamaa ehitusfirmadele jätkub piisavalt tööd ka oma maakonnas. Kujunenud on olukord, kus tellijad otsivad ehitajaid, mitte aga vastupidi,” kommenteeris firmajuht.

Saarva märkis, et olulisteks tellijateks on Jõgeva linnavalitsus ja vallavalitsus. “Jõgeva linnas tegime eelmisel aastal remonti lasteaedades Karikakar ja Rohutirts, Jõgeva Gümnaasiumis ning ka Jõgeva Ühisgümnaasiumis AS Cobra Grupp alltöövõtjana. Jõgeva valla tellimusel on teoksil tööd Kuremaa spordikompleksis, kus tehakse võimlas täielik kapitaalremont ning ehitatakse uued vaaterõdud ja trepikoda.

Olenevalt tööde mahust, on AS Jõgeva Ehitus palgal 30-40 töötajat. “Tööle soovijaid aeg-ajalt ikka leidub, kuid alati ei suuda nad ehitada tänapäeva kvaliteedinõuetele vastavalt. Seetõttu on oskustöölistest ikka puudus,” nentis Tiit Saarva.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus