Arvo Kask võttis taas etapivõidu

Laupäeval Kehalas toimuma pidanud Põhja-Euroopa meistrivõistluste (NEZ) etapi nurjas Läti valitsuse reedel kehtestatud piirang. Seega lükati NEZi etapp edasi 3. oktoobriks. Sellest hoolimata oli Kehalas kohal taas rekordarv osalejaid, 74. Koos Eesti MV etapiga toimus ka Leedu MV 4. etapp.


Eesti rallikrossisarja arvestuses oli klassis Supercar taas võidukas Arvo Kask. Esiveoliste masinate klassis Super1600 aastatel 2013. ja 2015 Eesti meistritiitli saanud Kask ühines nelikveoliste masinate klassiga alates MV teisest etapist ja on nüüdseks kogunud kolm etapivõitu.
Võistluse algus oli Kasel tagasihoidlik, eelsõitudes Põltsamaalt pärit rallikrossisõitjal kõige kiiremat aega näidata ei õnnestunud.
„Autol oli tehnilisi probleeme ja ka rada ei olnud minu masina seadistusele kõige sobivam. Hoidsime eelsõitudes veidi rohkem masinat, sealsel vägeval trampliinil väga õhulende tegema ei läinud. Ega kõiki kaarte ei saa kohe lauale lüüa,“ muljetas Arvo Kask pärast finaalsõitu.
Finaalsõidus tegi Kask suurepärase stardi ja läks korraliku vahemaaga juhtima. Edu õnnestus hoida konkurentide pingutustest hoolimata lõpuni.
Kehalas oli Supercar klassis rajal ka teine Põltsamaa autosportlane. Teist etappi kaasa tegev Riho Kens näitas head minekut, kuid pidi seekord veel napilt poodiumilt eemale jääma.
Kehala etapil sõideti Leedu MV arvestuses klassis Junior1000, kus sõidetakse identsete Toyota Yaristel ja milles saavad osaleda võistlejad alates 7. eluaastast. Ainsa eestlasena tegi selles klassis kaasa ka Ruudi Reinumägi Põltsamaalt.
Eesti MV 5. etapp 3. oktoobril Kulbilohu rallikrossirajal. Seal selguvad tänavused Eesti meistrid.

KATI KASK

blog comments powered by Disqus