Arvelevõetud töötute arv vähenes Jõgevamaal aastaga 15 protsenti

Tööturuameti Jõgevamaa osakonna juhataja kohusetäitja Liina Võsaste ütles, et 2007. aasta 31. detsembri seisuga oli Tööturuameti Jõgevamaa osakonnas töötuna arvel 351 inimest. Aasta alguse esimese kuuga on töötus suurenenud  12,25 protsenti. Tööotsijana oli jaanuari lõpu seisuga arvel kümme inimest.

Koolitused on algamas

Võsaste sõnul on 2007. aasta jooksul tööpraktikat pakutud 46 juhul, tänavu seda veel tehtud pole, kuid 1. veebruarist on sõlmitud kaks lepingut.

Üsna populaarne on töötute hulgas aastaid olnud ka koolitus ? Tööturuameti Jõgevamaa osakond suunas mullu koolitusele 88 inimest, tänavu on kursused alles algamas.

Riskirühma töötute töölesaamiseks maksti mullu palgatoetust kaheksale tööandjale. Üldse leidis Tööturuameti Jõgevamaa osakonna kaudu töökoha 396 inimest.

Liina Võsaste hinnangul leiavad tööandjad järjest sagedamini tööturuameti üles. “Eks me oleme ka ise selleks piisavalt palju tööd teinud, kuid infot on saanud ettevõtjad ka muudest allikatest,” lisas ta. Rõõmustab seegi, et uutelt tööandjatelt tuleb aina rohkem tööpakkumisi.

Heitunutele on pakkuda tööharjutust. Kui tööturuteenuste- ja toetuste seadus võimaldab tööharjutust pakkuda kolm kuud, siis tööhõiveprogramm “Kvalifitseeritud tööjõu pakkumise suurendamine 2007-2013” võimaldab pakkuda tööharjutuse teenust kuni kuus kuud. Samuti pakutakse tööotsingu koolitust, nõustamist, tööpraktikat, ettevõtlustoetust kuni 70 000 krooni. “Kellel vähegi hea äriidee välja pakkuda, peaks selle korralikuks äriplaaniks vormistama ning toetust taotlema,” lisas Võsaste.

Koostöö ametikoolidega on tema hinnangul hea, sest enamik koolitusi toimub just nende juures. Põltsamaa Ametikooli, Luua Metsanduskooli ja Tartu Kutsehariduskeskusega tahetakse kindlasti koostööd jätkata.

Koondamised, aga ka uued töökohad

Teada on, et Valmeco lõpetab 1. aprillist töö oma saetööstuses ja seetõttu jääb tööta 15 inimest.

Liina Võsaste sõnul on Tööturuameti Jõgevamaa osakonna konsultandid viinud ettevõttes läbi infopäeva, kus tutvustasid pakutavaid teenuseid. “Tänavu 1. jaanuarist on eraldi programm, kus sihtrühm koondatud, kellele saab pakkuda ümber- ja täiendõpet, tööpraktika võimalust, koolitust.”

Tema sõnul võtavad aktiivselt tööd otsivad inimesed osa koolitustest ja otsivad ise võimalusi tööle rakendumiseks.

Et Eestis tuleb tänavu palju koondamisi, ei osanud Liina Võsaste prognoosida, kui palju see võib Jõgevamaad puudutada. “Samas on kuulda olnud, et mõned firmad tahavad oma tsehhid tuua just Jõgevamaale, see pakuks siinsetele elanikele töökohti juurde,” avaldas ta lootust.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus