Arved Külanurm on optimistlik, kuid samal ajal enesekriitiline treener

Kolmandat aastat järjest on parimaks Jõgevamaa treeneriks valitud Põltsamaa Spordikooli maadlusklubi Nipi treener Arved Külanurm, kes tunnistas siiralt, et ei jäänud möödunud aastaga rahule ning on suurte lootuste ja ootuste asemel ikkagi kahe jalaga maa peal.

Külanurm tõdes, et kui ta jääks möödunud aastaga rahule, siis ei oleks enam kusagile püüelda. Möödunud aastal jäi tema arvates vajaka kõrgetest tulemustest rahvusvahelistel võistlustel. “Maadleja võib Eestis olla kõva tegija, kuid väljaspool Eestit pole ta enam mitte keegi,” nentis ta, lisades, et rahvusvahelistel võistlustel osalemiseks on küll inimressurssi, kuid pole piisavalt raha.

“Põltsamaa maadlejate hulgas oleks kindlasti kuni viis last, kes võiksid Eesti koondise dressid selga tõmmata ning meid rahvusvahelistel võistlustel edukalt esindada, kuid rahaliselt on see praegu üsna võimatu,” kinnitas treener. Seega jääb ta ka oma sihtide seadmisel üsna tagasihoidlikuks.

“Tippspordis on tarvis toetajaid, kuid olen kindel, et ükski suur Tallinna firma ei tule mingile väikesele Põltsamaa maadlusklubile õlga alla panema. Kohalikud ikka veidi toetavad, kuid sellest ei piisa, et välismaal võistlemas käia.” Kõiki rahalisi koormisi ei saa ta enda sõnul ka lastevanemate õlule veeretada. Maakonna toetus on jäänud seni pigem soojaks käepigistuseks, aga tiitlite saavutamise ja taseme hoidmise nimel oleks tarvis palju enamat.

Kuigi Arved Külanurme hinnangul pole Eestis saadud tulemustel just väga suurt kaalu, jääb ta oma klubi kasvandikega siiski rahule, sest nad annavad meistrivõistlustel silmad ette palju suuremate maadlusklubide liikmetele. “Meie klubil on ainult üks treener ning me oleme võistlustel vastamisi suurte maadlusklubidega, kus on treenereid mitu,” nentis Külanurm, kes jääb aga enda kinnitusel kõigest hoolimata optimistiks. Kuidas teisiti saakski, kui tema käe all on kasvanud mitmekordsed Eesti ja ka maailmameistrid. Hea meelega näeks Arved Külanurm sel aastal olümpial Johanna Kikkast, kuid seegi lootus tuhmub tema sõnul päev-päevalt, sest rahalised võimalused ei ole paraku piisavad.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus