Arukate Akadeemia vestlusringis räägiti muudatustest ja nendega toimetulekust

Eile kohtus Arukate Akadeemia oma vestlusringis Töötukassa Jõgevamaa osakonna karjäärispetsialistidega, et mõtiskleda selle üle, kuidas tulla toime muudatustega, kuidas mõista noori ja mis on elukestev õpe. Seda toetasid kolm töötuba, kus osalejad said kohe omandatud teadmisi aga ka elukogemust rakendada.


„Karjäärist räägitakse täna kui tervest eluteest ja mõtteviisist, kuidas oma elu kujundamisele ise kaasa aidata,“ rääkis Töötukassa Jõgevamaa osakonna karjäärinõustaja Hele Kull. Samal ajal rõhutades, et meeldib see või mitte, muutused toimuvad elus niikuinii.

„Loodame, et muutused toimuvad alati paremuse poole. Isegi kui mõnikord tundub, et rohi pole enam nii roheline või taevas sinine, siis päike tuleb ühel hetkel välja ikkagi. Vaatame, kuidas muutustega leppida ja kuidas need muuta iseenda jaoks järgmiseks valikuks,“ ütles Kull.

Nii räägiti tänapäeva noortest ja nende mõistmisest. Aga ka sellest, mis on suuremad muudatused, mis ühiskondades toimunud on.

Töötubades räägiti kolmel teemal: kogemused, valikud ja muutused. Osalejatele anti näiteks ülesandeks mõtetes minna tagasi kunagisele kooliteele ja arutleda, milliseid valikuid oleks nad tegelikult teha tahtnud ja millised teha tuli. Ja kõik märksõnad seejärel kogemuste kohvrisse kirja panna.

 KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus