Arukate Akadeemia alustas uut aastat Kosmoses

Jõgeva Arukate Akadeemia alustas uut aastat kokkusaamisega restoranis Kosmos. Esmaspäevasel  ühisel pärastlõunal mängiti lõbusaid seltskonnamänge ja tutvustati esimese poolaasta plaane. Juba tuleval nädalal jätkub näiteks suguvõsa uurimise töötubade sari.


Arukate Akadeemia eestvedaja Mai Treiali sõnul on Eesti genealoogia seltsi aseesimees Tiina Tafenau korraldanud Jõgeval mitu suguvõsa uurimise töötuba. Algul oli osalejaid paarkümmend, hiljem mõnevõrra vähem.

„Sugupuu uurimine nõuab suurt püsivust ja järjekindlust. Kõigile see tegevus ilmselt ei sobigi,“ ütles Mai Treial. Tema sõnul saab järgmine töötuba teoks 15. jaanuaril kella 13–15 Jõgeva kultuurikeskuse galeriis ja sinna on oodatud nii need, kes suguvõsa uurimisega juba algust teinud, kui ka uued huvilised. Osalemissoovist palutakse e-posti teel teada anda (maitreial22@gmail.com) hiljemalt 13. jaanuariks.

  1. jaanuaril on Arukate Akadeemia liikmetel võimalus teada saada, kuidas edukalt vananeda. Sel teemal tuleb kõnelema sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna nõunik, Jõgevalt pärit Ragnar Vaiknemets. Tal valmis hiljuti Tartu ülikooli peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi juures magistritöö, milles ta uuris seoseid tugeva käepigistuse ja tugeva tervise vahel.

Uuel aastal jätkuvad seenioride infohommikud, kus jagatakse infot lähiaja kultuuri jt sündmustest. Kui kultuurikeskuse kinoseadmed korda saavad, hakkavad taas toimuma ka seenioride lõunakino seansid. Alanud digikultuuri aasta puhul on Arukate Akadeemia välja kuulutanud fotovõistluse. Tähistatakse ka Eesti põhiseaduse ja Eesti looduskaitse sajandat aastapäeva.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus