Artur Rehi sai maailmatasemel tunnustuse

Jõgevalt võrsunud muusik ja filminäitleja Artur Rehi pälvis Youtube’i auhinna Silver Play Button, millega Youtube tunnustab juutuubereid, kelle kanalil on üle 100 000 tellija. Rehi kommenteeris auhinna saamist sõnadega: „Tunne on võimas.“


Ta alustas oma Youtube’i kanaliga 2012. aastal, kui oli viieteistaastane. „Olen korduvalt jõudnud tupikteele, teinud käiguvahetusi ja muutnud kanali sisu, kuni leidsin oma tee,“ rääkis ta.
Mitte iga märkimisväärselt suure tellijate arvuga juutuuber ei saa Silver Play Buttoni auhinda. Youtube analüüsib põhjalikult iga kanalit ning otsustab auhinna andmise individuaalselt. Eestis on (kontrollimata andmetel) tunnustuse saanud kaks juutuuberit – Andrei Zevakin (kanal Zeva) ja Artur Rehi.
Andrei Zevakin ja Artur Rehi on mõlemad sündinud ja üles kasvanud Jõgeval, käinud üheksa aastat samas Jõgeva põhikoolis ning õppinud isegi samas klassis. Koos käidi seitse aastat ka Jõgeva muusikakoolis, kus Andrei õppis klaverit ja Artur akordionit.
Artur alustas oma kanaliga 2012, poisid olid siis 15-aastased. Andrei osales esimese kahe aasta jooksul paljudes Arturi kanali videotes ja filmis neist tollal umbes pooled. Sama kooli on lõpetanud ka moe- ja iluteemasid käsitlev juutuuber Anita Sibul.
Artur Rehi Youtube’i kanali tellijate arv on üle 171 000. Auditoorium koosneb inimestest kogu maailmas, kelleni jõuavad iga nädal Tartus filmitud ja monteeritud videod.
„Olen oma vaatajaskonnaga üle maailma kontaktis, see meeldib mulle, see on lõbus ja meelelahutuslik. Väga paljud kuulevad Eesti kohta esimest korda ja tunnevad järjest suuremat huvi. Teadvustan vaatajaile oma rahvust ja lugu ning uhkustunnet selle üle, aga väikse naljakiiksuga.“

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus