Arno Tali Sihtkapitali stipendiumi sai seitse Jõgevamaa abiturienti

Konkurss kuulutati välja aprillis ning on mõeldud maalt pärit õppuritele, kes lõpetavad kevadel gümnaasiumi või sellega väärtustatud kutsekooli heade või väga heade tulemustega. Stipendiumi taotlenud noortel tuli esitada avaldus mai keskpaigaks, lisaks avaldusele ka mitmesuguseid teisi dokumente.

Meie maakonnast pärit stipendiaadid Külli Zimmermann, Tarmo Terve, Riivo Selgis, Anti Kodas, Triin Koolmeister ning Birgit Kastepõld Oskar Lustu Palamuse Gümnaasiumst ning Madli Püss Jõgeva Gümnaasiumist olid palutud teisipäeval Tallinna Mustpeade Majja vastuvõtule. Seal jagati kõigile kätte tunnistus stipendiumi saamise kohta ning kirjastuse Maalehe Raamat välja antud teatmeteos “Toida mõistust”.

Sissejuhatuseks peeti koolitundi. Sedapuhku oli selleks kirjandus. Esinesid kirjandusliku teatri “Feeling” näitlejad Toivo Arnover ja Hans Kaldoja, mängides Toomas Suumanni “Enesekaitset”, mis rääkis Juhan Liivist ning tema elust.

Sügisel toimub Arno Tali Sihtkapitali stipendiumide konkurss üliõpilastele. Lisaks korraldatakse ka suurtele peredele mõeldud konkurss “Tugev ja terve Eesti pere” ning õpetaja Lauri konkurss. Arno Tali Sihtkapitali patroon on proua Ingrid Rüütel.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus