Armastus viis millegi suuremani

Tänases persooniloos räägib Jelena Morozova, kuidas armastus ta Moldaaviast Mustveesse tõi. Hinge ja südamega pani ta koos abikaasa ja tütardega püsti kalakioski, mis on nüüd maanteel reisijatele koht, kus jalga puhata ja söögipoolist osta. Äri on sedavõrd õitsele puhkenud, et see võimaldas laieneda ja veelgi rohkem külalistele pakkuda. Ja kuum suvi ja siseturism julgustas sedavõrd, et avatud õueala oli pidudeks ja koosviibimisteks igati sobilik.
Südamega tehtu räägib inimestega vastavalt. Suvaliselt kokkuklopsitu, pelgalt raha peal väljas olevad teenused, tooted ja isegi üritused ei jäta tavaliselt head tunnet sisse. Kui aga on panustatud ja vaeva nähtud, on ka tagasiside teine.
Sellest, kuidas oma südant uskuda, räägib ka tänane pikk intervjuu Karmen Maikaluga. Inimesed vajavad mõistmist, ärakuulamist ja märkamist. Ning kui olukord on juba raskeks läinud, siis vaid kuulamist, ilma hinnanguid andmata või kommentaare jagamata.
Oskust südamega kuulata tasub igaühel õppida. Eriti olukorras, kus inimesed on kaua pidanud iseendaga silmitsi seisma. Tihtipeale oleme fassaade või maske ehitades nii kaugele jõudnud, et jääme üksi. Aga aus julgustab psühholoog olema ennekõike iseenda suhtes. See on juba suur samm edasi.
Arvatakse, et eestlane ei kuula, veel vähem ei räägi. Aga kui luua turvaline ja toetav keskkond, räägib ka kõige vaiksem ja tagasihoidlikum eestlane. Sõit Jõgevalt või Põltsamaalt Mustveesse kestab päris pikalt. Võtke see aeg, et sõita näiteks Jelenale kalakioskisse külla ja tee peal rääkige. Perekonnaga. Päriselt.

blog comments powered by Disqus