Armastatud muusik Ott Lepland toob Palamuse kirikusse heategevuskontserdi

Sel reedel, 10. juulil esineb Ott Lepland autorikavaga „Taevas puutub maad“ Palamuse kirikus. Esitamisele tuleb nii uuemaid kui ka vanemaid laule ning neidki, mis pole aastaid enam kuulajate kõrvu jõudnud.


Kontserdisari on varemast mõtlikum ning sellega soovib Lepland pakkuda kuulajatele hingekosutust. „Mõtlikum muusika on alati minuga kaasas käinud. Viis aastat tagasi, mil sama kontserdisari esimest korda toimus, tundus, et inimestele läks kuuldu ja nähtu korda. Mulle endalegi pakkus see tugeva emotsionaalse elamuse,“ ütles Lepland Vooremaale.
Võrreldes viie aasta taguse ajaga on ka muusikavalik erinev. „Mõned lood kattuvad, aga viie aastaga on juurde tekkinud uut muusikat. Lisaks saab kuulda lugusid, mida viimati esitasin oma kontsertidel kümme aastat tagasi,“ sõnas muusik. Kuulda saab ka teiste autorite loomingut.
„Kirikurepertuaari olen võtnud kaks laulu saatest „Laula mu laulu“, kus aastal 2014 osalesin,“ tutvustas Ott Lepland. Kõik esitamisele tulevad laulud on eestikeelsed, leidub ka isamaalisi lugusid. „Usun, et igaüks leiab midagi, mis talle emotsionaalselt ja muusikaliselt midagi pakub. Repertuaar on mõtlikum ja sügavam, samas mitmekesine.“
„Igal kirikul on oma aura ja energeetiline väli. Väga suur roll on ka kogukonnal. Väiksematel kirikutel on pinnas publikuga isiklikumaks suhtlemiseks,“ rääkis Lepland väiksemate kirikute tugevustest, lisades, et just tõsiasi, et paljudes kirikutes esineb ta kontserdisarjaga esimest korda, muudab esinemise põnevaks. „Ehk toob see kohale ka inimesi, kes ei ole siia varem sattunud. Kogukonnalgi on põhjust kokku tulla ja näha tuttavaid, keda ammu pole näinud,“ sõnas Lepland.
Kontsert on aga heategevuslik. Nimelt läheb 25 protsenti piletitulust heategevuseks. 10 protsenti iga kiriku toetuseks ja 15 kirikufondi, mille abil toetatakse ja restaureeritakse erinevaid Eestimaa kirikuid.
Ott Leplandi kontsert „Taevas puutub maad“ toimub Palamuse kirikus 10. juulil algusega kell 19.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus