Ärikeskuses põhjustas elektrikatkestuse omanikuta kaabli purunemine

Jõgeva Linnavara andmetel on tegu nõuka-aegse kaablitrassiga, mida Eesti Energia omaks ei tunnista põhjusel, et seda pole firmale üle antud. Omavalitsus ehk antud juhul siis Jõgeva linn ei saavat seda mitte kellelegi kuuluvat kaablitrassi peremeheta varaks kuulutada ega ka Eesti Energiale üle anda, sest puudub vastav dokumentatsioon. Nii et nokk kinni, saba lahti?

Välja vahetati 22 meetrit kaablit

Kesk-Eesti Ärikeskuse juhataja Andres Aaboja rääkis, et see avariiline kaabel saab alguse Side alajaamast ja kulgeb ümber Jõgeva Kultuurikeskuse Kesk-Eesti Ärikeskusse. Kultuurikeskus aga sellest kaablist elektrivoolu ei saa. Kolmapäeva õhtul pärast elektrikatkestust selguski Aaboja sõnul, et kaabel on lühises. Selleks aga, et täpsemalt välja selgitada katkine koht, kutsuti Tartust ASist Elektriteenused välja mobiilne labor. Neljapäeva hommikul kella seitsme paiku oli labor juba Jõgeval. Selgus, et kaabel on katki Kultuurikeskuse ja Sauna tänava vahelisel alal.

“Kaabli lahtikaevamisel selgus, et alajaama poolne kaabli isolatsioonitakistus pole rahuldav. Kutsusime uuesti Tartust labori välja. Kella 16 paiku olid nad teist korda Jõgeval ja leidsidki uue katkise koha. Vahetasime välja 22 meetrit kaablit. Mullatöid tegi AS Cobra Grupp ja elektritöid OÜ TAA Elekter. 22-meetrise lõigu kaevamisel tuli meil üles kaevata üks lõik Kultuurikeskuse taga olevat laululava platsi. Seda juba taastas osaliselt ja teeb täielukult korda OÜ Jyky,” rääkis Kesk-Eesti Ärikeskus juhataja Andres Aaboja.

Kauplus suurt kahju ei saanud

“Kui kell 17.45 Keskuse poes elekter ära läks, siis poe kassad töötasid veel viisteist minutit ja kella 18-ks said kõik saalis olnud inimesed ka teenindatud,? rääkis RR Lektus ASile kuuluva Keskuse poe juhataja Maire Annuk.

?See oli mõnes mõttes õnnelik õnnetus, sest väga suuri kahjusid me ei saanud. Leivad, saiad ja piima andsime Kaubahallile, lihasaadused vedasime aga firma teise kauplusse Piiri poodi, kus on olemas suured külmkambrid. Ka Keskuse poe külmkambritega ei juhtunud midagi halba, sest järgmisel päeval toodi emafirmast Tapalt elektrigeneraatorid. Need andsidki meie külmikutele elektrivoolu. Ise töötasime aga küünlavalgel,? lisas ta.

Päris ilma kahjuta Keskuse pood siiski ei jäänud, sest reedel hinnati alla kõik need tooted, mille “parim enne” kasutamise tähtaeg lõppes koos neljapäevase päevaga. Poe juhataja aga ei täpsustanud, kui suure summaga oli allahindluse puhul tegemist.

Küsimusele, kui suurest käibest jäi Keskuse pood elektrita oleku tõttu ilma, vastas Maire Annuk, et päevad on väga erinevad, kuid keskmiselt müüvad nad päevas 70 000 krooni eest.

Samas suurenes Jõgeva Majandusühistu Kaubahalli käive juhataja Toomas Vahuri ja kaubandusjuht Endla Raua sõnul rohkem kui poole ehk ligi 50 000 krooni võrra. Salatite läbimüük oli aga ligi viiendiku võrra suurem kui tavalistel päevadel.

Jõgeva Majandusühistu juhid tunnistasid, et nad said ostjate teenindamisega hakkama, kuigi kliente oli pea sama palju kui jõulude aegu. Kaupa aga jätkus õhtuni. Tõsi, õhtul ei olnud Toomas Vahuri sõnul enam leibade ja saiade valik kuigi suur, kuid päris otsa need ei saanud.

Toomas Vahur ja Endla Raud tunnistasid, et Jõgeva Majandusühistul on tänavu olnud edukas aasta. Salatite läbimüük on suurenenud üle kahe korra. Aasta lõpus avatakse Laiusel uus pood.

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus