Arengukonverentsil vaetakse võimalusi kütust kokku hoida

10. mail Jõgeva kultuurikeskuses peetaval VI   Jõgevamaa arengukonverentsil “Säästlik energiakasutus Jõgevamaal” tutvustatakse tarbija rahakotile jõukohasemaid kütuseliike ning vaetakse sel moel saavutatava kokkuhoiu mõju inimeste igapäevaelule ja paikkonna sotsiaal-majanduslikule arengule. Konverentsi korraldavad Jõgeva maavalitsus, Jõgevamaa Omavalitsuste Liit ja Europe Direct Jõgevamaa Infokeskus.

Jõgeva maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja kohusetäitja Mart Toominga sõnul tekkis pärast eelmise aasta arengkonverentsi “Jõgevamaa arengustrateegia 20 +” põhjalikum huvi ka energeetikateema vastu.

“Seepärast otsustasime tänavuse arengukonverentsi pühendada just sellele valdkonnale. Pealegi on nii Jõgeval kui ka mitmetes teistes meie maakonna asulates soojahind tunduvalt  kõrgem kui näiteks Tartus. Tõenäoliselt on seegi tegur kaasa aidanud Jõgevamaa elanikkonna pideva vähenemisele ja jätnud mitmetes maa-asulates elamuid tühjadeks ja lagunevateks tondilossideks. Pole võimatu, et kui küttehind veelgi tõuseb, tabab sama ka  nii mõndagi elamut maakonnakeskuses Jõgeval,” lisas ta.

“Fossiilsete kütuste hinnatõus kogu maailmas annab tunda ka Jõgevamaal, kus paljusid maju köetakse gaasiga. Nii on tarvis mõelda, kuidas ja mille baasil sooja odavamalt toota. Võimalusi on mitmeid, sest metsa ja turvast peaks Eestis rohkesti jätkuma,” märkis Tooming.   

“Ökonoomsete lahenduste väljatöötamiseks ja elluviimiseks  kulub  omajagu aega. Ettekandega “Strateegiast Jõgevamaa energiamajanduses” esineb arengukonverentsil  aktsiaseltsi Giga omanik Tiit Veeber. Ta on märkinud, et praegusele küttesüsteemile pandi Tartus alus juba üheksakümnendate aastate keskel. Samuti esinevad konverentsil ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Einari Kisel, SA Keskkonnainvesteeringute Keskus juhatuse liige Kalev Aun, konkurentsiameti energeetikaosakonna nõunik Riina Randmaa ja  mitmed teisedki oma ala asjatundjad. Omavalitsusjuhtidest jagavad kogemusi soojakulude kokkuhoiul Saare vallavanem Jüri Morozov ja Jõgeva vallavanem Enn Kurg. Konverentsi avab maavanem Viktor Svjatõšev ja moderaator on Vahur Kukk.

“Oodatud on kõik, kellele teevad muret kõrged küttehinnad. Loodame näha korteriühistute esindajate aktiivset osavõttu,  sest lektorid pakuvad  praktilisi lahendusi, mil moel taotleda abiraha  hoonete soojustamiseks,” lausus Viktor Svjatõšev.

Osalemine  Jõgevamaa  arengukonverentsil on tasuta.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus