Arengukonverentsil räägitakse koolioludest ja ettevõtluskeskkonnast

Regionaalminister Jaan Õunapuu esineb arengukonverentsil ettekandega ?Jõgevamaa võimalused 2007-2013?. Minister räägib sellest, millised on maakonna aktiivsemate tegijate võimalused sellel perioodil raha taotleda.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps kõneleb teemal ?Milline peaks olema hea kool?. Arengukonverentsi idee algataja maavanem Aivar Kokk: ?Huviga ootame ministri seisukohti investeeringutest hariduselule. Jõgevamaa vajab koolide renoveerimiseks ja hariduselu kaasajastamiseks kokku vähemalt 100 miljonit krooni.?

Maavalitsuse arengu-ja planeeringuosakonna juhataja Jako Jaagu ütles, et Hea Kooli teemaderingis otsitakse muu hulgas vastust küsimusele, kuidas korraldada õpilaste vedu nii, et sõit kooli oleks lastele võimalikult kiire, mugav ja turvaline ?Õpilastele mõjub väsitavalt, kui nad jõuavad kooli juba 45 minutit enne tundide algust. Kuremaal vahetame mõtteid ka teemadel, kuidas kasutada mitmekülgsemalt koolide arvutiklasse ja söögisaale. Tutvustame ka maakonnas ellu viidavat võrkpalliväljakute projekti, mille eesmärk on soodustada õpilaste kehalist tegevust ja viibimist värskes õhus.?

Jako Jaagu märkis, et arengukonverentsil tulevad arutlusele ka transpordi arenguvõimalused. ?Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi teede- ja raudteeosakonna juhataja Ain Tatter kõneleb teemal ?Kuidas näeb riik lahendust raudteetranspordile?. ?Ettekanne haakub väga selgelt maavanem Aivar Koka visiooniga rööbasbussiliikluse käivitamisest. Ootame ministeeriumilt selget seisukohta raudtee arendamise poliitika alal, et Jõgevamaal rööbasbussiliikluse ka reaalselt avada saaks. Jõgevamaalastele tuleb muuta mugavamaks võimalused sõita Tartusse kas tööle või kultuuri nautima. Ühtlasi peaks aga püüdma muuta Jõgevamaa sellisel tasemel elukeskkonnaks, et siia sooviksid oma kodusid rajada ka senised Tartumaa inimesed,? kommenteeris Jako Jaagu.

OÜ Consumetric partner Oliver Loode kõneleb konverentsil Via Hanseatica arenguvööndi mõjust Jõgevamaa ettevõtluskeskkonnale. ?Via Hanseatica arenguvöönd ulatub Peterburist Saksamaale ning hõlmab Eestis nelja maakonda. Projektil on oluline roll ka Jõgevamaal, kus on vaatamata skeptikute hinnangutele väga tugev turismipotentsiaal. Oliver Loode on uurinud sedagi, mis paneb tegelikult paika Jõgevamaa turismistrateegia,? rääkis Jaagu.

?Jõgevamaa Arengukonverents on kindlasti mõttetegevust värskendav üritus. Loodetavasti pakutakse siin välja ideid, mis soodustavad Jõgevamaa kõigi piirkondade tasakaalustatud arengut, mis ongi kogu maakonna arengu võtmeks,? lausus Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees, Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus