Arengukonverentsil on kõne all euro mõju

Neljapäeval peetakse Jõgeva kultuurikeskuses V Jõgevamaa arengukonverents teemal “Jõgevamaa areng pärast eurole üleminekut”.

Maavanem Viktor Svjatõševi sõnul on konverentsi üheks eesmärgiks tutvustada kuni aastaks 2020 koostatud Jõgevamaa arengustrateegiat, millest annavad oma ettekandes ülevaate Rivo Noorkõiv ja Veiko Sepp osaühingust Geomedia.

“Jõgevamaa arengustrateegiaga on kõigil huvilistel võimalik tutvuda ka maakonna koduleheküljel. Teiseks keskendutakse foorumil Jõgevamaa arengule pärast euro kasutuselevõttu.  Tiit Rebane rahandusministeeriumist räägib eurole üleminekust ja selle mõjust Eesti majandusele, Tartu Ülikooli teadlane Garri Raagmaa euroraha mõjust Jõgevamaa arengule, Pere Grupi juhatuse liige Rein Kilk selgitab aga eurole ülemineku kasulikkust ettevõtjale,” ütles maavanem.

“Kindlasti koorub konverentsist mitmeid sisukaid ja huvitavaid ideid, kuidas euro Jõgevamaa majanduskeskkonda veelgi mitmekülgsemaks muuta ja paikkonda uusi investeeringuid tuua aitab,” lisasid  Europe Direct Jõgevamaa teabekeskuse töötajad Vahur Kukk ja Astrid Paulus.

Konverentsil on  kavas ettekanded ka haridus- ja teadusministeeriumi asekantslerilt Kalle Küttiselt, Eesti Maaülikooli rektorilt professor Mait Klaassenilt, Põltsamaa Felixi juhatajalt Anti Oravalt ning teistelt oma ala tunnustatud asjatundjatelt. Konverentsile on oodata ligi 150 osalejat.

Arengukonverentsi korraldavad Jõgeva maavalitsus, Jõgevamaa Omavalitsuste Liit, Europe Direct Jõgevamaa teabekeskus ning Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus