Arenduskeskus otsib võimalusi maakonna arendamiseks

Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse tegevus on pälvinud positiivse hinnangu Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt (EAS). “Kindlasti võiks aga Jõgevamaa arenduskeskus olla veelgi aktiivsem mitmesuguste projektide käivitamisel ja rakendamisel,” ütles nõukogu esimees Jako Jaagu. “Peame igati oluliseks oma töötajate teadmiste ja oskuste parandamist, samuti õppimist teiste arenduskeskuste kogemustest. Igas valdkonnas pole võimalik tööle võtta spetsialisti, küll aga peaksid praegused neli töötajat rohkem suutma ja mitmekesiste valdkondadega toime tulema,” rääkis SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus juhataja Toomas Pajula. “Kompetentsuse tõstmine on kindlasti vajalik projektide koostamiseks omavalitsuste tellimusel,” märkis ta.

Arenduskeskuse nõukogus oli kõne all ka puhkekohtade rajamine erinevatesse paikadesse. “Arenduskeskus veab selles protsessi koostöös maavalitsusega ja töötab vastavalt Via Hanseatica strateegiale välja võimalikud puhkekohtade asukohad kuni maatükkide väljalõigeteni. Maavalitsus vastutab selle eest, et tänavuse aasta jooksul suudaksime välja töötada tehnilise dokumentatsiooni, mille alusel oleks võimalik taotleda mitmetest projektidest raha. Lihtsamalt öeldes ? arenduskeskus pakub puhkekohtade asukohad, maavalitsuse poolt on aga ehitusprojektid ja kunstiline lahendus,” selgitas Jako Jaagu.

Koos temaga kuuluvad SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus nõukokku Saare vallavanem Jüri Morozov, AS Põltsamaa Felix juhataja Anti Orav, Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu Juhatuse tegevdirektor Ants Orgulas ja firma ISCG omanik ja juhataja Priit Saksing.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus