Aravetel mängitakse “Unustatud hingi”

Juunikuus hakatakse Järvamaal Aravetel mängima suvelavastust Unustatud hinged”, milles teeb kutseliste näitlejate kõrval kaasa ka paarkümmend harrastusnäitlejat, nende hulgas Jõgeva noormees Kristjan Annuk.

18. juunil Mägise põhuhoidlas esietenduva lavastuse aluseks on Jan Rahmani näidend Unustatud hinged”, mille autor on kirjutanud spetsiaalselt selle paiga jaoks, kasutades inspiratsiooniallikana Käravete Nõiamäe legendi. Et legend on lühike, tuli Rahmanil sellele lugu juurde mõelda.

Vaatemängulise draama kandvamates rollides teevad kaasa Rita Raave, Ülle Kaljuste, Indrek Saar, Elina Pähklimägi, Kristjan Sarv, Madis Kalmet, Egon Nuter, Tauno Kangro ja Liina Tennosaar. Lisaks neile näeb laval umbes paarikümmet harrastusnäitlejat, kellest enamik on kohalikud. Lavastus valmib Raivo Trassi käe all, muusika loob sellele ansambel Oort ja kunstnikutöö teeb tuntud teatri- ja filmikunstnik Toomas Hõrak. Muusika kõrval on lavastuse oluliseks elemendiks tuli. Ehkki lavale toodav lugu kõneleb kaugetest aegadest, puudutab see kindlasti ka tänapäeva inimesi: nii, nagu minevikus inimestele silte külge pandi ja neid ühiskonnast välja heideti, nii tehakse seda aeg-ajalt ka tänapäeval.

Unustatud hingi” mängitakse Aravetel 18., 19., 22., 25., 26., 29. ja 30. juunil algusega kell 20. Piletid on müügil Piletilevi müügikohtades üle Eesti ja kuni 1. maini pakutakse neid soodushinnaga. Võimaliku vihma pärast pole teatrisõpradel vaja muretseda, sest tegevus toimub katuse all.

Aravete suvise teatriprojekti eestvedajaks on MTÜ Sääsküla Huviklubi ning seda toetavad MTÜ Arenduskoda, Leader-programm, Eesti Kultuurkapital, Kuma, Arulepiku talu, Anpal Lillesalong, Aravete Agro ja Kontsertlavad.ee .

ARLET PALMISTE

blog comments powered by Disqus