Ärasaatmispeol osalemine võib võtta ameti

Osalemine endise nõuniku ärasaatmispeol võib Mustvee linnakassast palka saavatele inimestele maksta ametikoha, sest linnapea Max Kaur nõuab nende vallandamist.

<span lang=””>

Vooremaad eile konsulteerinud jurist ütles, et erapeol osalemise eest, olgugi et koolimajas üüritud ruumis, ei saa kedagi vallandada.

Mustvee linnapea Max Kaur saatis teisipäeval välja pressiteate nagu oleks esmaspäeva õhtul Mustvee vene gümnaasiumis peetud suurem jooming, kus osalesid kõrged linnaametnikud ja sama kooli direktor. 

Linnapea kutsus kohale politsei

Mustvee linnapea Max Kaur koos abilinnapea Aleksandr Apolinskyga avastas esmaspäeva õhtul, et Mustvee vene kooli juures on hulk autosid. Esialgu arvas ta, et koolis on mingi spordi- või mõni muu üritus. Seetõttu siirdusid linnapea ja abilinnapea spordihoonesse, mis oli aga kinni. Seejärel avastasid linnapea ja abilinnapea inimesed muusikakooli ja vanausuliste muuseumi hoone kolmandal korrusel. Seal saadeti ära endist linnavalitsuse sotsiaalnõunikku, inimesed oli kokku kutsunud ning ruumi üürinud aga hoopis kolmas isik. Koosviibimine toimus muusika-ja kunstikooli nendes ruumides, mida üüritaksegi aeg-ajalt välja ning korraldatakse sünnipäevi ja muid pidusid.

Linnapea küsis, mis toimub. Seltskonnas viibinud Mustvee vene gümnaasiumi direktor Jaan Rahuküla rääkis, et nemad istusid rahulikult ja rääkisid juttu, keegi ei karjunud, mingit lärmi ei olnud, uksed olid suletud.

Linnapea väitis oma pressiteates, et tema palvele lõpetada jooming lasteasutuses, asus seltskond teda sõimama ja ähvardama, ähvardused oli suunatud ka linnavara ja linna juhtkonna isikliku vara vastu.

Linnapea teavitas kohe juhtumist Mustvee linnavolikogu esinaist Marianne Kivimurd-Tarelkinat ja Mustvee linnavolikogu liikmeid ning kutsus kohale politsei, samuti paigutati linna juhtkonna sõiduautod piirivalvekordonisse varjule. 

Koosviibimine oli seaduslik

Jaan Rahuküla selgitas, et on olemas ka üürileping kolmanda korruse kaminasaali kasutamiseks Ta viis lepingu teisipäeval linnavalitsusse, üüriraha tasus ruumi üürinud isik.

Direktor eitas linnapea sõimamist ning tema vara rikkumisega ähvardamist. “Mina ei kuulnud küll mingit sõimamist ega ähvardamist sellel ajal, kui ruumis viibisin,” tunnistas Rahuküla.

Linnapea väitel tuvastas politsei seltskonnal raske joobe, mis ulatus mõnel isikul, sealhulgas gümnaasiumi direktoril, kuni kahe promillini. Mis puudutab koolijuhi joovet, siis Rahuküla sõnul mõõdeti tal 0,9 promilli. “Jõin kodus oma vabal ajal kaks õlut, kuid koolimajas ma tilkagi alkoholi ei tarvitanud,” selgitas direktor. Ta ei sõitnud peopaika oma autoga, vaid teda toodi ning samuti viidi pärast ka koju.

“Linn ei saa lubada, et tema asutuste territooriumil viibivad raske joobega isikud, kes võivad olla ohuks iseendale ja linna varale, mis on väärt miljoneid. Eestis on juba mahapõletatud uhiuusi koolimaju, sellised asjad ei tohi enam korduda,” teatas Kaur.  

Politsei ei tuvastanud Mustvees ühtegi seaduserikkumist

Jõgeva politsei sai esmaspäeva õhtul kella 21 paiku teate, et Mustvee koolis tarbitakse alkoholi. “Politsei käis sündmuskohal ning tuvastas, et seltskonnas viibinud olid kõik täisealised, mistõttu seadusest tulenevalt ei olnud politseil alust ega põhjust nende kainuse kontrollimiseks,” teatas Lõuna prefektuuri pressiesindaja Delfile.

Ka selgitati, et seltskond viibis hoone kolmandal korrusel, mis asub õpperuumidest eraldi ja kus hoone sisekord lubab erinevate ürituste läbiviimist. “Seega ühtegi seaduse rikkumist ei tuvastatud,” kinnitas politsei pressiesindaja.

“Linn kindlasti kaalub korda rikkunud isikutele distsiplinaarkaristuse määramist, võimalik et ka teisi sanktsioone,” seisis Max Kauri saadetud pressiteates. Lisaks lubas Kaur kokku kutsuda linnavalitsuse erakorralise istungi olukorra arutamiseks.

Vooremaale teadaolevalt on valmis käskkirjad peol osalenud ja linnakassast palka saavate inimeste vallandamiseks. Millal linnapea need allkirjastab ja mis saab olema vallandamise põhjuseks, seda Vooremaal eile teada saada ei õnnestunud.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus