Ära riski liikluses oma eluga

Suviselt soojad ja valged õhtud on nüüdseks minevik. Võimust võtavad pimedus, jahedus ja vihmasajud. Aeg on jälle sealmaal, et tuleb valmistuda talveks.

Kuigi liikluses hukkunute arv on sel aastal võrreldes eelnevatega oluliselt vähenenud, on õnnetusi siiski palju. Ilmajaam lubab juba miinuskraade, seega oleks oma elust ja tervisest hoolivatel autojuhtidel mõistlik üle vaadata oma sõidukite rehvid. 1. oktoobrist on lubatud vahetada suverehvid naastrehvide vastu, kohustuslikus korras peavad rehvid olema vahetatud hiljemalt 1. detsembriks.

Soovitan soojalt: kui sajab lund ja lörtsi, vahetage enda ja teiste liiklejate ohutuse huvides rehvid ära. Lamellrehvid (Mud & Snow) on lubatud aastaringselt, kuid siiski peaks ka selliste rehvide puhul nende seisukorra üle kontrollima.

Mõni sõna ka kõige nõrgematest liikluses. Paljud jalakäijad ei mõista, et kui nad tumedates riietes pimedal ajal tee ääres liiguvad, ei pruugi autojuhid neid näha. Inimesed küll kindlustavad oma eluasemeid, aga unustavad kindlustada oma elu väikese ja odava vahendi helkuri abil. Pimedas helkurita ringiliikumist võib võrrelda enesetapukatsega. Nii valede rehvide kasutamine autol kui ka pimedal ajal pimedas kohas helkurita kõndimine on väärteod ja karistatavad rahatrahviga.

Politsei ei taha inimesi karistada, vaid neid kaitsta. Loodame jätkuvalt, et inimesed ise seda mõistavad. Kui olete ise enda turvalisuse eest juba hoolitsenud, kuid näete liiklemas kedagi teist, kes pole seda teinud, võite sellest teada anda politseile – ehk saame üheskoos hoolitseda ka tema eest.  Miski siin ilmas pole igavene, aga seni, kuni võimalik, tasub ju elada! 

DIANA ERIKSON, vanemkonstaabel

blog comments powered by Disqus