Ära ole osa kurvast statistikast

Eesootavad pühad tähendavad pikemat vabadust, rohkelt kultuurielamusi ja sõpradega koosveedetud aega. Kuid tihti kipub nii minema, et mõnelegi on pidu rohkem alkoholipudelis kui selge peaga muusikat nautides. Ja pole harv juhus, kui halvad otsused või kergekäeline ellusuhtumine viib joobes pea rooli, kaklusesse või ujuma. Ning saab seega kurvaks statistikaks.


Mõelda, et kui kunagi pole midagi juhtunud, siis ei hakkagi juhtuma, on naiivne. Sest need on õnnetused, mis hüüavad tulles. Ja nii pole imestada, et politseinikud teevad veel enne suuremaid pidustusi taas selgitustööd ja panevad südamele, et alkohol ja vesi või rool ei käi kokku. Aga alati ei hoia see kõige hullemat ära.

Kui läinud aastal tabati ainuüksi meie maakonnas viis kriminaalses joobes ja neli alkoholi tarvitanud juhti, seda on liiga palju. Sest ka üks purjuspäi sõitja meie teedel on liig. Seda enam on oluline, et igaüks, kes peolt koju sõidab, märkaks ka kaasliiklejat. Ning kui tundub, et eessõitva auto juht ei pruugi olla kaine, tuleb sellest teada anda. See ei tee teatajat pealekaebajaks, vaid elupäästjaks.

Olgugi et ees ootab mitu vaba päeva, tuleb märgata kõrvalseisjat ning talle vajadusel abi pakkuda. Sest lõppkokkuvõttes tahame kõik rõõmsalt pikka ööd pidada, mitte saada osaks statistikast, mida politsei ja päästjad taas nukralt teisipäeva hommikul edastama peavad. Peame seekord pidu ometi rahulikult.

blog comments powered by Disqus