Ants Paju nimetati Jõgeva aukodanikuks

Neljapäevasel istungil otsustas Jõgeva linnavolikogu tunnustada aukodaniku nimetusega kauaaegset ühiskonnategelast Ants Paju, kes on tuntuks saanud kultuuri- ja spordielu edendajana, loodushoidjana ja  mitmete muude heade tegudega.

Aukodaniku nimetuse andmist Ants Pajule toetasid hääletamisel kõik istungil osalenud volikogu liikmed. Tunnustamise ja linnakodanike hulgas selle läbiviimiseks  allkirjade kogumise algatanud volikogu liige Kaido Lehtla märkis, et Ants Paju tegusid seostatakse  suuresti  just Jõgevaga.

“Tema teene on kunagise väga populaarse noorteklubi Hekto asutamine ja selle juhtimine presidendina, paljude puude istutamine ja haljasalade rajamine, ajalehe Vooremaa auhinnavõistluste kreeka-rooma maadluses korraldamise algatamine, idee pakkumine Jõgeva kultuurikeskuse ees asuva skulptuuri, Jõgeva üheks sümboliks kujunenud  “Hea Linna Vaimu” loomiseks ja palju muudki,” märkis Lehtla.

“Kui oma ideest rääkisin, olid minuga sama meelt mitmed Jõgeva linna kodanikud, ka avaliku elu tegelased, sealhulgas linnavolikogu liikmed Heldur Lääne, Toomas Vahur ning Ene Vaiknemets ja Riigikogu liige Mai Treial. Oma nõusoleku Ants Paju aukodanikuks valimiseks andsid ka senised aukodanikud EinoVeskis ja Asta Paeveer. Ants Paju aukodanikus saamist toetava kirja saatsid linnavolikogusse Jõgeva Linnaraamatukogu töötajad ja lugejad,” lisas Lehtla.

“Olen meeldivalt üllatunud. Aukodanikuks saamine on suurim ja sügavaim lugupidamine, mis linna elanikule osaks saada võib,” ütles Ants Paju vahetult pärast seda, kui  Jõgeva linnavolikogu esimees Ants Prii oli teda volikogus vastu võetud otsuse puhul esimesena õnnitlenud  .

Ants Paju kui Jõgeva aukodaniku tunnustamine toimus reede õhtul kultuurikeskuses peetud Jõgeva kammerkoori ja meeskoori Mehis kontserdil.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus