Ansambel Rainka tähistab laupäeval juubelit

Eeloleval laupäeval, 14. aprillil tähistab 15. sünnipäeva Mustvee vallas Rajal tegutsev lauluansambel „Rainka.“ Raja vabaajakeskuse juhataja Valentina Jazõkova sõnul moodustati ansambel 2002. aastal ja asus tegutsema Raja kultuurimajas. „Ansambli loomise idee algataja oli tollane kultuurimaja direktori kohusetäitja Aleksandra Tšurkina. Külaelanikud hakkasid Raja kultuurimajas koos käima, teelaua ümber istudes vanu laule meenutama ja neid laulma. Ühisest laulmisest kasvas välja lauluansambel, mis sai endale 2004. aastal koduküla järgi nimeks „Rainka“,“ rääkis Jazõkova.

 Sellest hetkest sai alguse juba ametliku ansambli loominguline teekond kogenud muusikapedagoogi Valentina Rohioja käe all. Alguses oli liikmeid rohkem, kuid ajapikku on ansambli koosseisus muutused toimunud. Praegu on ansamblis kaheksa lauljat,  juhendaja on üheksas liige.

Valentina Jazõkova sõnul on aastate jooksul selgeks õpitud ligi kakssada laulu, nende hulgas nii vene- kui eestikeelseid. „Rainka“ on üles astunud nii maakondlikel kui kaugemal toimunud kultuurisündmustel, sealhulgas maakonna memme-taadi peol ja Pala laulupäeval. Esinetud on haiglates, koolides ja raamatukogudes. Samuti on osaletud Peipsiveere kultuuripäevadel Tallinnas, Vooremaa laulupäevadel Kuremäel, Baltika folkloorifestivalil Moostes, kultuurisündmusel nimega „Slavjanski venok“ Tallinnas jne.

„Rainka“ on olnud kahe suure festivali eestvedajaks: 2012. aastal korraldati Mustvees maakondlik vaimuliku muusika festival „Usk, Lootus, Armastus.“ Aastal 2015 sai Raja vabaajakeskuses teoks vabariiklik festival „Millest algab kodumaa“, kus kontserdi kava ühendas  venelasi, ukrainlasi, eestlasi ja soomlasi.

Laupäeval tulevad „Rainkale“ külla sõpruskollektiivid Roosna-Allikult, Palalt, Kuremaalt, Jõgevalt, Lohusuust, Mustveest.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus