Ansambel Õed Elkenid jäädvustas loomingu CD-le

Lapsepõlvest saati laulmist ja pillimängu harrastanud ning erinevates Eestimaa paikades ja Moskvaski esinenud  tänased pensionärid  Helgi Sild, Meeli Utsar ja Eha Uusen moodustavad ansambli Õed Elkenid. Esimene CD kolme õe esitatud kümne lauluga valmis aasta tagasi.

Hiljuti valminud plaadil “Kummardus kodulävel II” on aga juba kaheksateist laulu. “Need rahvalikud laulud  räägivad  kodupaigast, lapsepõlve ja noorusaegade mälestustest. Praegune  Nõva küla, mis varem kuulus  Jõe valda (see nimi pole enam ametlikult kasutusel), asub Peipsi järvest 7 kuni 8 kilomeetri kaugusel, seetõttu on õdede Elkenite repertuaaris ka  Peipsi teemalisi laule, ” rääkis Eha Uusen.

“CD tegemine oli huvitav ja töömahukas ettevõtmine, milleks tuli palju  vaeva näha, et laulud plaadil igati kenasti kõlaksid, ” ütles Meeli Utsar.

“Laulmisest on õed Elkenid saanud elurõõmu ja ka elujõudu ka rasketel aegadel.  Laulude plaadile salvestamisel oli meie eesmärgiks ka jäädvustada selle piirkonna koduteemaliste laulude kaunid meloodiad ja südamikud tekstid. Tekste kodukandi lähiajaloost loeb laulude vahele õdede noorem vend Tõnis Elken. Plaadi sisust saab tervikliku ülevaate vaid seda täielikult, algusest lõpuni kuulates,” rääkis plaadi koostaja ja laulude arranzheerija Ave-Maria Sild.

“Palju tänu osaühingu  Juta& Kaido juhatajale Kaido Lehtlale  ning kõigile neile, kes aitasid kaasa selle CD tegemisele ja ilmumisele, ” ütles ta.

JAAN LUKAS         

blog comments powered by Disqus