Annikvere küla liitus naabrivalvelepinguga

Annikvere küla piirile paigaldati hiljuti tahvel, mis teavitab, et küla on liitunud naabrivalvelepinguga.  22. detsembril kirjutati Põltsamaa vallavalitsuse ruumes alla lepingule, millega moodustati naabrivalvesektor Põltsamaa valla Annikvere külas.

Lepingu allkirjastasid MTÜ Eesti Naabrivalve juhatuse liige Indrek Randma, Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson, Lõuna Politseiprefektuuri Jõgeva politseijaoskonna vanemkomissar Valentin Kekišev ning Annikvere naabrivalvesektori vanem Rita Kaasik.

Kaasiku sõnul asub Annikvere küla Põltsamaa linna lähedal ning neil pole seetõttu võimalik moodustada maal tavapärast külaseltsi. Seetõttu aitab Annikvere küla inimesi mingil määral koos hoida hiljuti moodustatud naabrivalvesektor, mis on ka omamoodi aseaine külaseltsile.

Tänu naabrivalvega liitumisele on inimestel  nüüd olemas üksteise kontaktandmed. Annikverest on tänaseks saanud nooreneva rahvastikuga küla, sest mujalt sinna elama asunud noored pered on ära ostnud mitmed endised talud ja ka nooremad pärijad on oma vanemate ja vanavanemate talusid üle võtnud.

Just naabrivalvesektori moodustamine andis Annikvere külas elavatele inimestele põhjust omavaheliseks tihedamaks suhtlemiseks ja üksteise tundmaõppimiseks. Nii osatakse üsna pea otsustada, kas mõne majapidamise juures askeldav inimene on oma või võõras.

Rita Kaasik usub, et küla servas maantee ääres naabrivalvest teavitav tahvel distsiplineerib kutsumata külalisi. Taolised tahvlid on kavas üles panna ka teiste külla viivate teede äärde.  Praeguseks on naabrivalvesektoriga Annikveres liitunud 25 inimest 15 majapidamisest. Külas on elanikke kokku 92.  Kõnealune naabrivalveleping on Põltsamaa vallas esimene ja Jõgeva maakonnas kolmas.

iii

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus