Annetamine ei eelda suuri summasid – ka üks euro teeb head

Lükkamaks ümber levinud müüti, et annetamine eeldab suuri summasid, on Swedbanki annetuskeskkonnas olevad organisatsioonid andnud ülevaate, mida on üheeurose igakuise püsiannetusega  võimalik ära teha. Saadud andmete põhjal lõime Facebooki “Ma armastan aidata” lehele “1-euro kalkulaatori”.

Kalkulaator näitab täpselt, mida head erinevad organisatsioonid selle rahaga saaksid korda saata, isegi kui annetatav summa on näiteks üks euro kuus. Inimesed saavad nüüd ise vaadata, milliseid muutusi on võimalik ühiskonnas ka väikese annetuse abil teostada, seda nii tervise, hariduse, looduse kui ka toimetuleku valdkonnas.

Kalkulaator on hea abivahend, mis annab annetajale kindluse, et meie kõikide panus on oluline ning see tõepoolest jõuab nendeni, kellel on abi vaja. Näiteks kui teha kahe aasta jooksul iga kuu 1 – eurone annetus, siis on see abiks kuue kuni kaheksa perekonna toidulaua katmisel. Samuti saaks selle summa eest osta ka kaks majandusõpikut, mille kaudu noored saavad põhiteadmisi majandusest ja saab kaks riskipere last saata logopeedi juurde.

Kalkulaator on saadaval “Ma armastan aidata” Facebooki lehel www.facebook.com/armastanaidata<http://www.facebook.com/armastanaidata>

Juunis neljandat sünnipäeva tähistav annetuskeskkond kasvab. “Ma armastan aidata” keskkond on endiselt Eesti mastaabis suurim ja mõjusaim annetusi vahendav keskkond, ühendades juba praegu enam kui kümneid tuhandeid annetajaid. Nelja tegevusaasta jooksul on kliendid teinud annetusi kokku 217 390 euro eest, Swedbanki toetus organisatsioonidele on 255 900 eurot. Annetuskeskkonnas annetuste tegemine (nii ühekordsed kui ka püsiannetused) on teenustasuta. “Ma armastan aidata” keskkonda pääseb Swedbanki internetipangast, või otselingi www.swedbank.ee/armastanaidata<http://www.swedbank.ee/armastanaidata> kaudu.

i

MAARJA LOORENTS, Swedbanki toetustegevuse juht

blog comments powered by Disqus