Anne Veski toetusel käivitub konkurss Annetekoda

Tänavu suvel saab alguse Eesti Kultuurikoja ja Pille Lille Muusikute Fondi (PLMF) eestvedamisel esmakordselt üle-eestiline konkurss-festival Annetekoda 2019. Jõgevamaa eelvoor toimub Põltsamaa vallas Pajusi rahvamajas 28. juulil kell 17.00.


Osalemiseks on vaja saata kaheminutilised videomaterjalid oma andest hiljemalt 20. juuniks kohalikesse kultuurikeskustesse. Jõgevamaalastelt oodatakse videosid meiliaadressile janne.vaabla@poltsamaa.ee. Filmida võib ka telefoniga. Soovitav on arvestada, et videodel toimuvat esitakse rahvamaja laval.

Pille Lille sõnul on Eestis ülevaade annetest ja andekatest inimestest veel üsna tagasihoidlik ja annete hoidmisel ning edendamisel on arenguruumi. „Nii otsustas PLMF koos Eesti Kultuuri Kojaga korraldada konkursi, mis piltlikult öeldes aitaks luua annete andmepanga, läbi mille luuakse võimalused silmapaistvalt andekatele inimestele oma andega tegelemiseks professionaalsete juhendajate juhendamisel.

Näiteks oletame, et Pajusi rahvamajja tuleb väike säravate silmadega talendikas tüdruk balleti etteastega. Organiseerijate ja heade inimeste ning ettevõtjate toetusel hakkaks siis lähiajal Pajusis käima balletiõpetaja, kelle juhendamisel tekiks rahvamajja nii särasilmsele tüdrukule kui ka teistele huvilistele professionaalne balleti ring,” ütles Lill.

„Mitmedki temperamentsema loomuga rahvad, näiteks ameeriklased on igati, vahel ka liiga aktiivselt oma andeid demonstreerimas. Eestlased on tuntud oma tagasihoidlikkuse poolest ning Eestimaa külakeses ei pruugi üks pererahvas teadagi, et kõrvaltalus elab näiteks andekas sepp või erakordne käsitöömeister.”

Konkurss-festival Annetekoda motoga „Avasta endas anne ja jaga seda kõigiga” tiivustab inimesi mõtlema oma kaasasündinud annetele ja tulema välja kodudest, et oma annet väärtustades rõõmustada teisi inimesi.

Pajusi rahvamaja kultuurijuht Janne Vaabla märkis, et oodatud on igas vanuses anded kõikidelt erialadelt – rahvakunstid, käsitöö, sport, leiutamine, robootika, muusika, kunst, tants, luule jne. Osaleda võivad need, kes juba tegutsevad mõnes valdkonnas, kui ka need, kes pole saanud erinevatel põhjustel siiani oma annet esitleda. Üks inimene võib esitleda ka mitut annet.

„Annetekoja patrooniks on muusik Anne Veski, kes oli kohe nõus, kui talle vastava ettepaneku tegime. Alates oma noorusaastatest kuni tänaseni särav Anne Veski on ju ka ise üks suuremaid tunnustust leidnud andeid nii Eestis kui ka raja taga,” ütles Pille Lill, kes osaleb konkursi 16-ne eelvooru žüriis kõikides rahvamajades üle Eesti.

Konkursi lõppvoor-finaal on septembrikuus Tallinnas, kus võitjad ootavad rahalised auhinnad.

Ettevõtmise kordaminekuks on õla alla pannud TV3, Selver, Art Decor, Aariber OÜ ja mitmed teised. Asutused ja ettevõtted, kes soovivad veel toetada Eestimaa andeid on väga oodatud korraldajate poole pöörduma! Lähem info on nähtav www.kultuurikoda.eu või telefonil 51 14077.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus