Anne-Ly Jõgi on Jõgeva haigla parim meditsiiniõde

Et stimuleerida meditsiiniõdede tööd ja tõsta nende rolli esile raviasutuse igapäevaelus, tekkis Jõgeva Haigla juhatajal Peep Põdderil idee korraldada võimekamate ja tublimate õdede väljaselgitamiseks konkurss. Osalejatel tuli vastata küsimustele ja kogutud punktide põhjal koostati paremusjärjestus. Küsimustiku koostas ja tulemusi hindas komisjon eesotsas haigla õendusjuhi Laine Ottensoniga.

?Patsiente tuleb osata aidata nii ravimite kui ka sõnadega,? ütles konkursi võitnud õde Anne-Ly Jõgi, kes töötab Jõgeva haiglas 1988. aastast. Suure osa tubli meediku tööst moodustab tegelemine Tartus opereeritud keeruliste diagnoosidega haigetega, kes on saadetud Jõgevale järelravile. ?Sellised haiged lamavad voodis, vajavad sageli valuvaigisteid ja lisahapnikku, tilkinfusiooni mitmesuguste lahustega ja teisigi raviprotseduure. Nii on tööpäevad ja ka öövalved üsna pingelised. Kui märkad patsiendil esimesi paranemise märke, näed, et su töö pole asjatu,? rääkis Anne-Ly Jõgi.

Jõgeva haigla parim meditsiiniõde on kursis meditsiini erinevate valdkondadega. ?Kirurgia ja järelravi osakonnas töötan teist aastat. Varem olin ametis lasteosakonnas ja kiirabibrigaadis. Kiirabivalvetes käin aeg-ajalt nüüdki. Kõige huvitavamad, keerulisemad ja ootamatumad juhtumid meenuvadki kiirabitööst,? tunnistas ta. Anne-Ly Jõgile teeb rõõmu Jõgeva haigla viimaste aastate käekäik. ?Haiglas on hakatud taas operatsioone tegema. Inimesed soovivad ju oma kodukandis võimalikult head arstiabi saada.?

?Mäletan Anne-Ly Jõgi ajast, mil ta õetööd haiglas alustas. Tema oskused ja kogemused on pidevalt täienenud. Kasuks tulevad optimism, tugev närv ja põhjalikkus. Ta on võimeline haigete tervislikku seisundit arukalt hindama, oskab suhelda patsientide ja oma kolleegidega,? ütles Jõgeva Haigla ravijuht Kalle Piiskoppel.

Teise koha pälvis õdede konkursil Malve Vaiksaar, kes töötab polikliiniku eriarstikabinettides ja osutab ka õendusteenust kodudes. Kolmanda koha vääriliseks tunnistatud õde Milvi Noormägi on alates 1988. aastast töötanud haigla siseosakonnas.

Jõgeva Haigla ravijuhi Kalle Piiskoppeli sõnul on plaanis muuta konkurss parimate õdede ja hooldusõdede väljaselgitamiseks traditsiooniks.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus