Anname memmedele-taatidele rohkem tagasi

Nädalavahetusel Kuremaal toimunud memmede-taatide kevadpidu lõi silma särama igal osalejal. Mitte ainult väärikas eas daamidel-härradel, vaid ka noortel tantsu- ja laulusõpradel.

Olgugi et emade- ja isadepäev ning vanavanemate päev on ammu möödas, tasub mõelda sellele, et vanaemadele-vanaisadele rohkem tagasi anda. Pöörame ju pidevalt tähelepanu noortele ja lastele, kuid unustame anda memmedele-taatidele rohkem võimalusi meelt lahutada ja omavahel suhelda. Ning kui annamegi, jääb seejuures tihtipeale rõõmust ja entusiasmist vajaka. Kui lapsed ja lapselapsed igapäevaste toimetustega liiga ametis, siis vähemalt omavahel on neil hea muljeid vahetada ja kas või viimaseid uudiseid arutada.

Tõdesid ju ka kevadpeol osalejad, et omakeskis on ikka hea kokku saada ja jutustada. Jõgeva vallavanem Aare Olgo kiitis samuti osalejate pealehakkamist, optimismi ja entusiasmi ning jõudu, et kogukonda väärtustada. Kui meile meeldib mõelda, et lapsed on meie tuleviku rajajad, siis ei tasu unustada, et just vanaemad-vanaisad on need, kes meid siia tänasesse päeva on toonud.

Ajal, mil kõigil on kiire ja töid tuleb rohkem, kui ära jõuab teha, tasub mõelda kaugemal elavale memmele või taadile ja miks ka mitte talle helistada ja küsida, kuidas läheb. Võib-olla on tal just täna rääkida Kuremaa lõbusast kevadpeost, muljetada maailmasündmuste üle või rännata mälestuste radadel. Võimaldame neile rohkem rõõmsaid ja positiivseid sündmusi, sest nad on meie kõigi jaoks nii palju teinud.

blog comments powered by Disqus