Anna Haava tähtpäev Assikvere rahvamajas

Assikvere haridusseltsi eestvedajad Helgi Vaga, Linda Olmaru ja Mare Nõmm korraldasid Anna Haava sünniaastapäeva tähistamiseks Assikvere rahvamajas koosviibimise.

Linda Olmaru on avaldanud koostöös Sirje Endre kirjastusega Anna Haava täieliku luulekogu, mida sai ka kohapeal osta. Ühe luulekogu kinkisid korraldajad üritusel esinenud Mari Vallisoole. Tema paljud luuletused on Kodavere murdes, millest mõnesid ta esitas. Hando Runnel on avaldanud arvamust, et just Vallisoo on kõige annahaavalikuma stiiliga, ja seltsi eestvedajad nõustusid selle väitega.

Saalis oli sügiseilu seintel ja vaasides. Sisenejaid võtsid vastu vanad meloodiad, mida esitasid oma kodukanti kutsutud Ülle Lätte akordionil ja Eduard Einmann suupillil.

Algatuseks luges omakirjutatud muheda loo seltsi esinaine Mare Nõmm, tänapäeva uued terminid ja Kodavere murdes esitus kõlasid omapäraselt kokku. 

Oma luuletusi lugesid veel Evi Treial ja Laine Raja Sääritsa külast ning Juta Nõmm Omedu külast. Need kõlasid koduselt. 

Ülle Lätte rääkis oma lapsepõlvest Pala metsade keskel. Tema luuleraamat “Vaikimise hind” ja lasteraamat “Kui Reedu-vanaema vanaisaga tülli läks” olid ka saadaval. Ülle Lätte luges ka mõned veel trükis ilmumata luuletused.

Külla oli tulnud ka luuletaja Doris Kareva, kes mõnede pettumuseks oma luuletusi ta ei lugenudki. See-eest tutvustas ta Anna Haavast koostatud üllitist, mis talle suurt rõõmu valmistas. Kena kava Haava luulest esitasid Linda Olmaru ja Helgi Vaga. Viimane  luges ette ka oma varalahkunud poja Tõnise luuletusi, neistki on kogumik trükis ilmunud.

Laulsid Merle Müür ja Merike Jaanisk, saateks kitarr.

Juhan Liivi sünniaastapäeva peetakse igal aastal suurejooneliselt tema kodumail. Ka Anna Haava väärib, et teda kodukohas meeles peetakse.

EHA NÕMM

blog comments powered by Disqus