Anna Haava luulepäeva konkursi võitis Lustivere Põhikool

Halliku Haridusseltsi eestvedajate Helgi Vaga ja Mare Nõmme ning Pala kooli poolt korraldatud Anna Haava luulepäeval “Täheks tulevastele põlvedele” toimunud etlemiskonkursil saavutasid esikoha Lustivere põhikooli üheksanda klassi õpilased.

Lustivere põhikooli neiud ja noormehed esinesid konkursil luulekavaga “Maailm on lahti-lahti”, mis oli kokku seatud Lehte Hainsalu luule põhjal. Juhendaja, eesti keele ja kirjanduse õpetaja Malle Tuur märkis, et esikohta tuleb pidada iseäranis oluliseks tunnustuseks seetõttu, et luulekava koostamise ja harjutamisega alustasid noored alles tänavu sügisel. “Meie kooli õpilased on osa võtnud ja auhindu pälvinud ka Betti Alverile ja Juhan Liivile pühendatud luulesündmustel. Pälvisime loovuse preemia põhikooliastme õpilastele mõeldud Alveri luulepäevadel “Tuulelapsed”, lisas ta.

Eripreemiaga tunnustati aga ka Anna Haava nimelise Pala kooli õpilasi, kelle puhul hinnati ennekõike mehelikku esituslaadi. Trupi juhendajaks oli eesti keele ja kirjanduse õpetaja Leili Lind.

“Tänavused Anna Haava luulepäevad paistsid üldse silma poiste rohkearvulise osalemisega,” ütles žürii esimees, Jõgeva maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna peaspetsialist Tiina Tegelmann. Ta kiitis ka Laiuse Põhikooli, J. V. Veski nimelise Maarja Põhikooli ja Voore Põhikooli huvitavaid ja sisukaid luulekavasid.

Žüriisse kuulus ka kirjanik Leelo Tungal, kes kõneles oma tegevusest luuletajana, prosaistina ning lasteajakirja Hea Laps toimetajana ning rääkis ka Anna Haava luulest.

Luulepäevadel musitseeris duett Merike Jaaniks ja Merle Müür ning valiku Anna Haava loomingust tõi publiku ette  Linda Olmaru Halliku Haridusseltsist.

“Praegu on Anna Haava luulepäevad mõeldud Jõgeva- ja Tartumaa põhikoolide õpilastele, kuid kindlasti oleks võimalik muuta ettevõtmine üle-eestiliseks kirjandussündmuseks,” ütles Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev, kinnitades, et Anna Haava luulekogud on aukohal ka tema kodusel raamaturiiulil.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus