Ankur ootab jälle külastajaid

Tänavu kevadel ostsid Riina ja Kulno Pajula Mustvees ära Ankru kohviku maja ja  jaanipäevast on söögikoht taas avatud ning ootab külastajaid.

Majandussurutis on vajutanud oma pitseri ning turiste napib Peipsi ääres nagu igal pool mujalgi. Ka kohalikud elanikud käivad üsna vähe väljas söömas, seetõttu jäävad söögikoha põhiliseks teenuseks peie- ja sünnipäevalauad, usuvad omanikud.

Võtsime majanduslanguse ajal endale üsna suured kohustused,“ ütles Riina Pajula. Tema sõnul olid rendipinnad kallimad ning ükskord tuli oma ruumid muretseda.

Seni pole omanikud jõudnud midagi remontida ega ümber ehitada, esialgu piirduti uue mööbliga, kuid plaanis on üht-teist veel muuta ning maja ümbrus korrastada.

Toidukohtade vahel pole Pajulate hinnangul Mustvees küll suurt konkurentsi tunda. Me oleme nii vähe tegutsenud, seni pole küll aru saanud,“ kinnitasid nad.

Õhtuti kohvikut kauem lahti hoida või hoopiski ööklubina käiku lasta omanikud ei plaani. Tulu, mis sellest võib tulla, ei kata tehtud kulusid.

Seni on Pajulate firma kaubelnud peamiselt tööstuskaubaga. Ka Ankru kohviku maja alumisel korrusel müüvad nad tööstuskaupu.

HELVE LAASIK 

blog comments powered by Disqus