Animafilmide konkursile saadeti film ka Jõgevamaalt

Eesti Nukufilm tähistab sel aastal 50. juubelit, mis on ühtlasi ka esimese Eesti nukufilmi sünnipäev. Just 50 aastat tagasi hakati Elbert Tuganovi juhtimisel filmima “Peetrikese unenägu”.
Tiigrihüppe Sihtasutus ja Nukufilmi Lastestuudio kutsusid kõiki koolinoori animeerima oma unenägusid ning osalema animafilmi konkursil “Unenägu?.

30. oktoobril lõppenud konkursile laekus kokku 69 võistlustööd 156 õpilaselt 23 koolist. Kõige aktiivsem kool 14 võistlustööga oli Lihula Muusika- ja Kunstikool. Tublisid juhendajaid oli kokku 31.
Eelmise aastaga võrreldes on mitmekordistunud nii filmide arv (eelmisel aastal 26) kui ka osalevate õpilaste arv (eelmisel aastal 68).

Animafilmide konkursile olid oodatud osalema kõik koolid, kus on andekad lapsed, avatud õpetajad, vähemalt üks arvuti ja kaamera, fotoaparaat või skänner. Osaleda said ka 3-6 liikmeliste autorite kollektiivid ning kõikvõimalikes erinevates animatehnikates valmistatud klipid.

Valminud filme hakkab hindama ekspertidest koosnev ?ürii, kuhu kuuluvad Eesti animatsioonistuudiote töötajad, pedagoogid, Tiigrihüppe Sihtasutuse projektijuhid.

Parimate filmide autoritele ja nende juhendajatele on auhinnad välja pannud Tiigrihüppe Sihtasutus.

Võidutööd saavad teatavaks 26. novembril Laste- ja noortefilmide festivali Just Film raames Tallinna Kinomajas.

Vooremaa

blog comments powered by Disqus