Andres Vään valiti eile Põltsamaa uueks vallavanemaks

Eile toimunud Põltsamaa vallavolikogu istungil valiti uueks vallavanemaks keskerakondlane Andres Vään. 23-st volikogu liikmest täitis valimissedeli 21, kellest 16 olid uue vallavanema poolt ja viis vastu.


Kaks ja pool aastat uut Põltsamaa valda vallavanemana vedanud Margus Möldri pani tervislikel põhjustel ameti maha, kuid jätkab volikogu töös. Eilsel istungil senine vallavanem, kes kümme päeva tagasi teatas oma lahkumisest, kohal ei olnud.
Enne istungit, kus olid päevakorras nii uue vallavanema valimine kui ka uue vallavalitsuse kinnitamine, ütles senine vallavolikogu esimees Andres Vään (pildil), et on andnud koalitsioonile nõusoleku vallavanemaks kandideerida.
Vään lubas, et kui ta osutub valituks, tulevad vallavalitsuse koosseisus üksnes väikesed muutused ning töö jätkub kõigi seni valla tähelepanu all olnud teemadega. Endiselt kavatsetakse tegeleda valla teede parandamise ja lasteaia ehituse küsimustega. Samuti jätkub valla haridusreform, mille tähtajaks on nüüd 1. september 2021. Nii et suuri muutusi ta valla arengus ei plaani.
Eelmise vallavanema Margus Möldri kiituseks ütles Vään, et ta oli kiire ja resoluutne mees. „Kui ta tervis poleks alt vedanud, poleks meil ilmselt uut vallavanemat vaja olnud,“ lisas ta.
Peale vallavanem Andres Vääni ja abivallavanem Karro Külanurme on Põltsamaa vallavalitsuse liikmed Margus Metsma, Jaak Kask, Jaan Halliste, Ly Vasser ja Toivo Peets.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus