Andekas Jõgeva noormees esitati aasta youtuber´i kandidaadiks

Selle nädala lõpuni saavad eestimaalased anda hääle oma lemmikmeelelahutajatele, keda 3. novembril toimuval üritusel MyHits Awards üheksas kategoorias autasustatakse. Muuhulgas saab valida ka aasta parima youtuber´i, kelle hulgas on tänavu kandidaadiks seatud Jõgeva noormees Andrei Zevakin, keda tuntakse muusikaprodutsendi ja laulukirjutajana.


Seitse aastat Jõgeva muusikakoolis õppinud noormees lõpetas klassikalise klaveri eriala ning asus 2012. aastal edasi õppima Heino Elleri nimelisse Tartu muusikakooli. 11. klassis sai Zevakin stipendiumi, mis võimaldas tal õppida aasta Inglismaal Yorki St Peter´si koolis. „Mul oli seal valida neli ainet ja üks neist oli muusika,“ ütles noormees.

Algus kümme aastat tagasi

Nüüd tegeleb ta igapäevaselt muusika produtseerimise ning YouTube´i keskkonda videote ja sketšide loomisega. Vabal ajal käib ta trennis, sest armastus jalgpalli vastu pole kadunud. „Sellega olen esimesest klassist alates tegelenud, muusika ja jalgpall on mul alati käsikäes käinud,“ kinnitas Andrei. Aastatel 2003‒2014 mängis ta jalgpalli võistkonnas SK Noorus 96 ja 2014–2017 FC Jõgeva Wolvesis. 2017. aasta alguses jätkas ta jalgpallurikarjääri JK Tammeka ridades.

YouTube´i keskkonna avastas Andrei Zevakin enda jaoks 10 aastat tagasi, mil kanali tegi. „Ma ei tea, miks, aga kunagi tegin lyric videoid (laulusõnade video – toim.) mida vaadati päris palju,“ meenutas noormees, kelle James Blunti lugu „You´re beautiful“ laulusõnadega videot on vaadatud YouTube´is 112 miljonit korda. „Nii kogunes mingi hulk jälgijaid ja siis 2016. aasta suvel mõtlesin, et hakkan muusikat produtseerima,“ sõnas ta. Kolm kuud kulus proovimisele ning septembris otsustas Andrei, et hakkab asjaga tõsisemalt tegelema.

„Hakkasin vaikselt kavereid tegema ja inimestele kirjutama. Salvestasin kaveri, tegin video peale ja laadisin üles.“

Poolteist aastat hiljem oli kavereid kogunenud 29. „Kaverite tegemine tõi mulle omakorda mingi hulga jälgijaid. Sellest aastast mõtlesin, et võiks täiesti teistsugust asja proovida, kus ma saaksin rohkem oma loomingule keskenduda. Siis hakkasingi sketše tegema, kus vaatajateks on vaid Eesti inimesed,“ rääkis ta.

Populaarseid sketše on Andrei loonud enamasti teiste youtuber´ite kohta, kes on tema loodu ka hästi vastu võtnud. „Neile on meeldinud ja on videoid ka ise igal pool jaganud, mis tõmbab ka mulle vaatajaid juurde,“ rõõmustas Andrei. Sketši peale kulub tema sõnul aega kord vähem, kord rohkem.

„See sõltub enese motiveerimisest ja kui videoga on keegi veel seotud, siis tuleb ka nendega ajaliselt arvestada. Võib olla nii, et nädalaga on kõik valmis, aga võib ka mitu kuud minna. Kaveritega on samamoodi. Mõnikord sai kõik viie päevaga valmis, salvestatud ja video kokku pandud, mõnega kulus näiteks seitse kuud,“ jagas ettevõtlik noormees muljeid. 

Koostöö nimekate artistidega

Andrei on koostööd teinud ka tuntud artistidega, viimati näiteks Artjom Savitskiga, kellega koos sündis projekt Тела. „Enne, kui midagi sellist võimalikuks saab, tuleb piisavalt palju tööd teha. Kui kaveritega alustasin, teadsin kohe, et ma ei saa A-klassi artistide juurde minna ja neile koostööd pakkuda,“ tunnistas Andrei, kes veetis enda sõnul tunde sotsiaalmeedias, vaadates  mitmete muusikakonkursside videoid ja otsides lauljaid, kellele koostööd pakkuda.

„Kui 15 kaverit oli tehtud, siis hakati mulle ise kirjutama. Kui oled end veidi tõestanud, hakatakse ise sinu juurde tulema. Tänapäeval ongi tihtipeale nii, et noored tahavad kõike kohe korraga. Enne tuleb endale selgeks teha, et kui alustad, siis tuleb ka ebaõnnestumisi kogeda,“ rääkis Andrei, kes on enda sõnul Eestis piisavalt palju tutvusi loonud, et saab ka nimekamate artistidega koostööd teha.

Seda, et noormees MyHits Awardsi aasta youtuber´i kategooriasse üles anti, peab ta toredaks tunnustuseks. „On meeldiv, et inimesed on mind tähele pannud, ju ma teen siis head asja. Mu põhieesmärk on teha midagi lahedat, et vaatajad saaksid nautida ja naerda. See, et olen nomineeritud, on tore, mis tähendab, et mu töö ja vaev pole tühja läinud,“ ütles Andrei, kinnitades, et juba see on omaette võit. Lisaks annab üritus võimaluse taas uusi tutvusi luua ja veel rohkem suhelda.

Tööd noormehel jätkub ning uued projektid ootavad. „Tahan uusi asju proovida. Sketšidega ka, püüan otsida uut suunda, kuhu liikuda ja vaadata, kas inimestele meeldib või mitte,“ rääkis Andrei, kes tahaks Tallinna kolida.

„Kogu mu stuudio on praegu Tartus, aga vaikselt uurin kortereid ka Tallinnas. Kõik tutvused ja esinemised on Tallinnas ning pärast augustikuud olengi palju pealinnas olnud. Ka viimane nädal on väga produktiivne olnud ja palju asju sai tehtud,“ rääkis noormees, lisades, et välismaale minekule ta veel ei mõtle.

„See on kauge tulevik, enne vaatan, mis Tallinnas on, ja proovin kõik võimalused läbi. Kogu aeg on nii juhtunud, et kui tunnen, et nüüd on aeg edasi liikuda, siis teengi seda. Praegu tunnen, et on õige aeg minna Tallinna. Ja kui seal on kõik ära proovitud, siis äkki lähen kunagi Inglismaale või Ameerika Ühendriikidesse,“ jagas Andrei oma tulevikuplaane.

ANDREI ZEVAKIN

Oma lugusid 5

Kavereid 29

Sketše 9

Jälgijaid 114 000

Hääletada saab elu24.postimees.ee

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus