Ametnike välitööd kutsuvad Kesk-Eestisse

Ametnike tänavused välitööd kutsuvad riigi ja kohalike omavalitsuste töötajaid ning piirkonna eestvedajaid ja ettevõtjaid Kesk-Eestisse, sh ka Jõgevamaale. Välitööd, mis toimuvad neljandat korda, on kavas 10.–14. augustil ning neid korraldab rahandusministeerium.


„Valdades ja linnades on peidus palju ideid ja mõtteid, mis kokkupuutes ametnike vaate ja teadmistega võivad anda hoopis suurema hoo inimeste elu ja piirkonna arendamiseks,“ ütles rahandusministeeriumi kantsler Veiko Tali.
Ametnike välitööd toovad seekord ühise laua taha Jõgeva ja Järva maakonna kohalikud omavalitsused ja eestvedajad ning ministeeriumid ja riigiametid. Suur eesmärk on otsida viise piirkonna arenguvõimaluste paremaks rakendamiseks ning regionaalsete probleemide ületamiseks. Siht on parandada riigi ja kohaliku tasandi omavahelist koostööd.
„Möödunud aasta kogemus Kagu-Eestist näitab, et välitööde käigus kogutakse kokku mitmekülgsed, nutikad ja huvitavad mõtted, kuidas konkreetset piirkonda aidata. Loodan, et Kesk-Eestis kuuleme vähemalt sama lennukaid ideid, mida saaks ellu viia riigi, kohaliku omavalitsuse, kogukonna ja ettevõtjate koostöös,“ ütles riigihalduse minister Jaak Aab.
Esimest korda toimusid ametnike välitööd 2017. aastal kultuuriministeeriumi eestvõttel Ida-Virumaal.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus