Ametist lahkuv linnapea Heldur Lääne tahab ka tulevikus Jõgeva käekäigule kaasa aidata

Milliseid võimalusi kasutate sõna sekka ütlemiseks ja lahenduste pakkumiseks Jõgeva linna probleemidele?

Kindlasti hakkan tööle linnavolikogus, kuhu mind on valitud. Jõgeva käekäik huvitab mind endiselt ja ma loodan anda oma panuse. Minu tulevasest palgalisest ametist on praegu veel vara rääkida, ikka samm korraga. Pealegi pole ma veel linnapea ametist vabastatud. Omavalitsustöö on aga kindlasti üks minu eelistegevusalasid.

Kuidas hindate isiklikku tulemust kohalike volikogude valimistel?

Valijatelt saadud häälte arvult olen Jõgeva linnas viiendal kohal. Pean seda tulemust heaks, arvestades seda, et kandideerisin Jõgeva linnas esimest korda, suhteliselt uus inimene. Samuti läksid valimised üsnagi hästi Eestimaa Rahvaliidul, erakonnal, millesse ma kuulun. Kogusime rohkem hääli kui kolm aastat tagasi.

Kuidas iseloomustaksite ühiskondlik-poliitilist olustikku, milles juhtisite Jõgeva linnavalitsust?

Olen töötanud Jõgeva linnapeana veidi üle nelja kuu. Alguspäevad olid lausa tormilised pika võimuvaakumi tõttu. Valimised lähenesid iga päevaga ja aega suurteks põhimõttelisteks muutusteks oli vähe. Mõnegi mure lahendamist raskendas ametnike ja spetsialistide suvepuhkus. Siiski oli see aeg teguderohke. Linnavalitsuse töö kõige positiivsemaks tagajärjeks pean aga suhtumise muutumist Jõgeva linna arengusse. Tuleb märkida, et koalitsioonikokkulepe, mille on sõlminud uued võimuliitlased Keskerakond ja Reformierakond, on hoopis teise näoga, teiste aktsentidega, mis näitab, et koalitsioonipartnerid on viimastest kuudega palju juurde õppinud. Praeguse linnavalitsuse aeg oligi ennekõike äratamise aeg. Loodan, et sõnum, mille me välja käisime, on üldsusele kohale jõudnud ning Jõgeva linnas algab selline süsteemne areng, tõeline linna ülesehitamise aeg.

Kas olete uut koalitsioonilepet ise lugenud?
Jah, olen lugenud. Olen meeldivalt üllatunud, et kokkuleppesse on üle võetud nii palju rõhuasetusi ja elemente tegevust lõpetavast koalitsioonist.

Kuidas laabus Teie linnapeaks olemise ajal staadioniehitus?

Staadioni ehitamine on laabunud vastavalt tehnilistele eeskirjadele ja kokkulepetele. Ehitustööde planeerimises tekkis aga ikka väikesi muudatusi. Tegelikult jäigi kogu esimene ehitusperiood meie linnavalitsuse aega.

Kui kaugele jõudis teie linnavalitsus aga bussijaama ehitamisega seotud probleemidega tegelemisel?

Tööd selles valdkonnas alustasime sarnaselt paljude teistegi probleemidega sisuliselt nullist. Midagi, millele toetuda, praktiliselt polnud. Sisuline läbirääkimiste kulg oli positiivne. Ettevõte, kes on huvitatud bussijaama ehitamisest, soovis aga kindlasti ära oodata valimistulemusi. Nii et pall on nüüd uue koalitsiooni käes. Kuidas võimulolijad suudavad läbirääkimised lõpuni viia, sõltub nüüd täielikult neist endist.

  1. Milline on Teie sõnum järgmisele Jõgeva linnapeale?

Märgiksin, et vastutuse võtmisega kaasneb palju suuri ja raskeid kohustusi, mida pole üldse kerge kanda. Aeg on edasi läinud ja mingid vanamoodi skeemid Jõgeva linna jaoks enam ei sobi. Raske kivina jääb linnavalitsuse kaela eelmise aasta 23. septembri otsus laenu võtmisest. Lahendusteede otsimine nõuab siin ääretult head majanduslikku mõtlemist, otsustavat valikute tegemist.

Roosamannaküllust Jõgeval kindlasti pole. Küll aga on hea meel, et tegevuse lõpetanud koalitsiooni ajal sai 2005. aasta lisaeelarvest linnale 6 kuni 8 miljonit krooni juurde kaubeldud. Seda raha kulutatakse näiteks spordikeskuse Virtus, ühisgümnaasiumi ja linnaraamatukogu kaasajastamiseks ja teatud summad ka staadioni ning täiskasvanute keskkooli jaoks.

Saadud raha võimaldab uuel koalitsioonil vähemalt esimese poolaasta nn vanast rasvast üle elada.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus