Ametikoolil valmis kodumajanduse õppehoone

Põltsamaa Ametikooli rahvas on rahul, et kunagisest aidast  ehitati kodumajanduse eriala õpperuum, mis alanud õppeaastaks valmis sai.

Põltsamaa Ametikooli direktori Viive Kibena sõnul tuli idee ehitada vanast aidast kodumajanduse õpperuum selle eriala õpetajatel eesotsas Tiina Klaariga.

Nüüd on nii õppeklass kui õpetajatele mõeldud ruum valmis. Ees ootab sisustamine, sealjuures ka kangastelgede ülesseadmine. Möödujate pilke püüab stiilne puidust silt “Kodumajandus”  hoone seinal. 

Aida ümbrusse on plaanis rajada katselapid. “Oleme seadnud eesmärgiks, et kodumajanduse õpilased teaksid, milline näeb välja rukis või nisu, tunneksid ravimtaimi. Tahame õpilastele pakkuda ka muid koduses majapidamises tarvilikke teadmisi,” rääkis ametikooli direktor. Aidahoone juurde rajatakse vabaõhuklass, kus  saavad tunde läbi viia ka teiste erialade õpilased. Õppehoone ümber ehitatakse stiililt vana hoonega sobiv lippaed.

Täna istutatakse kodumajanduse õppehoone juurde riigikogulase Aivar Koka  poolt koolile kingitud pihlakas. “Loodame, et see pihlapuu hoiab meist eemale kõik halva,” märkis koolijuht.

Põltsamaa Ametikoolis on suve jooksul uue ja kaunima väljanägemise saanud ka kolm ühiselamut. Remontimisel olid nõu ja jõuga abiks ka kasvatajad. Remonditud on õppeklasse, samuti on uuendus- ja värskenduskuuri läbi teinud peahoone.

Väiksemat remonti tehti ka ajaloolise Eesti Aleksandrikooli hoones, mis on muinsuskaitse all ja kus n-ö omapäi tegutseda ei tohi.

“Oleme oma kooliperega uueks õppeaastaks valmis,  pingutasime selle nimel kogu suve,”  kinnitas koolijuht Viive Kibena.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus